Галузь фінансової та страхової діяльності за перші два місяці 2024 року збільшила рівень надходжень до бюджетів усіх рівнів у 12 разів порівняно з аналогічним періодом 2023-го. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України, інформує портал PromPolitInform.
Так, на фінансову та страхову діяльність припадає найбільша частка у сплаті податків – 19,7% від загального збору до зведеного бюджету України у січні-лютому 2024 року.
Друга найбільша галузь за часткою у сплаті податків до зведеного бюджету — «Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів» (14,5%).
Частка сплати податків компаніями переробної промисловості становить 12% від усіх зборів до зведеного бюджету.
Замикає четвірку лідерів галузь «Державне управління та оборона; обов’язкове соціальне страхування», на яку припадає 9,8% від всіх надходжень до бюджету.
Водночас найбільше зростання сплати за січень – лютий 2024 року відносно аналогічного періоду 2023-го відбулось у таких галузях:
«Фiнансова та страхова дiяльнiсть» – зростання у 12 разів, або +49,4 млрд грн;
«Транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська дiяльнiсть» – зростання на 89,3%, або +9,2 млрд грн;
«Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів» – на 27,2%, або +8,5 млрд грн;
«Переробна промисловість» – на 24,9%, або +6,6 млрд грн.
Нагадаємо, за другий місяць 2024 року великі підприємства в Україні сплатити багатомільярдні податки до державного бюджету.
Так, великий бізнес сплатив до бюджету 3,6 млрд грн єдиного соціального внеску (ЄСВ). Це на 0,8 млрд грн, або на 29,1% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Що стосується податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), то платники Центрального управління протягом лютого сплатили до держбюджету 2,5 млрд грн. Порівняно з тогорічними показниками надходження ПДФО зросли в 1,4 раза або на 0,7 млрд гривень.
Інші матеріали розділу Фінанси
Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку на 0,5 відсоткового пункта до 13,5% річних. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. Це рішення спрямоване на збереження стійкості валютного ринку, утримання інфляційних очікувань під контролем та… Продовження…
Національний банк України, провідні банківські асоціації та великі банки підписали меморандум, який передбачає посилення фінмоніторингу та нові обмеження щодо карткових переказів. Про це, інформує «Ми – Україна», на брифінгу розповів очільник правління Національного банку України… Продовження…
Національний банк відніс АТ «Комерційний інвестиційний банк» («Комінвестбанк») до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. Як зазначили в НБУ, частка банку на ринку становила 0,04% від усіх активів платоспроможних банків станом на 1… Продовження…
У листопаді 2024 року облігації внутрішньої державної позики вперше цього року стали найбільшим джерелом фінансування державного бюджету. Як передає портал PromPolitInform, про це у повідомляє Міністерство фінансів. «У листопаді ОВДП вперше стали найбільшим джерелом фінансування держбюджету у… Продовження…
З 1 грудня 2024 року запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку України – СЕП-4.1. Вона має функціональність миттєвих кредитових переказів, які вже доступні в десяти банках. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. “Перехід на… Продовження…
Світовий банк затвердив додаткове фінансування у $664 млн для проєкту INSPIRE в Україні. Кошти спрямують на 29 видів соціальних виплат вразливим верствам населення, основне фінансування надходить від Японії. Світовий банк затвердив додаткове фінансування обсягом $664… Продовження…