Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що в рамках нової допомоги Україні Швеція зарезервувала кошти для закупівлі безпілотників у польської компанії WB Group. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це голова шведського Міноборони заявив в інтерв’ю польському Rzeczpospolita, інформує «Ми – Україна».
«Я відвідав WB Group, і ви маєте справді вражаючі можливості у сфері безпілотників, ви дуже інноваційні. Але ми повинні мати більш збалансовані відносини щодо закупівель зброї між Польщею та Швецією, тому в нашому останньому пакеті допомоги Україні ми зарезервували деякі кошти для закупівель у польській оборонній промисловості», – заявив виданню Йонсон.
За його словами, оскільки Польща ближче до фронту, у неї є унікальні знання для розвитку безпілотників.
«Я думаю, що співпраця між шведською та польською збройовою промисловістю розвиватиметься динамічно», – додав Йонсон.
Наразі не розголошується, які саме типи безпілотників Швеція планує придбати, а також не названо ані обсяг, ані вартість потенційного замовлення.
На території України вже активно використовуються БпЛА польського виробництва, зокрема: ударні Warmate та розвідувальні FlyEye. Зазначені системи продемонстрували свою ефективність у вогневому ураженні, зокрема при ударах по командних пунктах, скупченнях живої сили, а також проти засобів ППО та РЕБ у взаємодії із системами HIMARS.
