Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які перебувають на Запорізькій АЕС, зафіксували вибухи та дим поблизу допоміжного об’єкта, що розташований неподалік станції. Про це, пише Апостроф, йдеться у звіті МАГАТЕ, повідомляє портал PromPolitInform.
Допоміжний об’єкт розташований приблизно за 1200 метрів від основної території Запорізької АЕС. Його обстрілювали близько 09:00. Представники станції повідомили, що споруду атакували артилерією та безпілотниками. У звіті зазначили, що дим із цього напрямку було помітно і вдень.
«Це був останній з низки інцидентів, що сталися протягом останніх тижнів і місяців, які ще раз підкреслили можливі небезпеки для ядерної безпеки під час військового конфлікту на ЗАЕС», — йдеться у повідомленні.
«Команда негайно вжила заходів після того, як дізналася про ці повідомлення в соціальних мережах, що дозволило нам запевнити: рівень радіації залишився незмінним. Це вкотре підтверджує важливість присутності МАГАТЕ на Запорізькій АЕС та інших об’єктах атомної енергетики України», — заявляв Гроссі.
Водночас загальна ситуація з ядерною безпекою на ЗАЕС залишається нестабільною.
