Україна та Польща створять спільну оперативну групу з безпілотних літальних апаратів, яка координуватиме навчання та розробку нових оборонних проєктів. До групи увійдуть військові обох країн.
Про це оголосив Міністр оборони України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з польським колегою Міністром національної оборони Республіки Польща Владиславом Косіняком-Камишем, повідомляє Телеграм-канал Дениса Шмигаля, інформує портал PromPolitInform.
За словами міністра оборони Дениса Шмигаля, під час зустрічі з главою Міноборони Польщі Владиславом Косіняк-Камишем обговорили новий рівень безпекової співпраці у відповідь на російський терор.
Завдання групи включатиме:
- обмін оперативними знаннями та досвідом у сфері БпЛА;
- розробку та тестування методів застосування та протидії безпілотникам, інтеграцію інноваційних технологій;
- зміцнення взаємосумісності між Збройними силами України та Польщі та забезпечення сумісності зі стандартами НАТО.
Сторони також підписали спільну декларацію щодо посилення безпекового та оборонного співробітництва, у якій домовилися про поглиблення взаємодії за ключовими напрямками, зокрема SAFE та PURL.

Шмигаль додав, що разом із Косіняк-Камишем підписали лист-звернення до міністрів оборони країн НАТО із закликом направляти експертів до Спільного центру з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) та брати активну участь у його проєктах.
Центральним елементом нової структури стануть програми спільного навчання. За словами очільників оборонних відомств, навчальні програми зміцнять спроможності обох країн у протидії спільним загрозам і дозволять більш ефективно використовувати безпілотні платформи для захисту людей та критичної інфраструктури.
Ми готові передавати наші знання, передавати наші технології. Ми готові утворювати спільні підприємства, — наголосив Денис Шмигаль.
Міністр оборони України розповів, що Україна планує навчати польських колег — військових та інженерів — як імплементувати системи захисту повітряного простору для захисту від російських дронів і ракет.
Раніше міністри оборони України та Франції Рустем Умєров і Себастьєн Лекорню на зустрічі у Брюсселі обговорили спільне виробництв о зброї для потреб ЗСУ.
Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що Норвегі я погодиться на спільн е виробництво в Україні зенітно-ракетних комплексів NASAMS.
Як повідомлялося раніше, сьогодні, 18 вересня, в Києві Міністр оборони України Денис Шмигаль разом з Віцепремʼєр-міністром, Міністром національної оборони Польщі Владиславом Косіняк-Камишем вшанував полеглих за Україну.
Фото – Міноборони