Операція «Мідас». НАБУ задокументувало передачу понад $1,2 млн колишньому віцепрем’єру

Новини 11.11.2025 / автор:
Операція «Мідас». НАБУ задокументувало передачу понад $1,2 млн колишньому віцепрем’єру

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили та задокументували масштабну корупційну схему, у межах якої учасники злочинної організації передали колишньому віцепрем’єр-міністру України хабарі на загальну суму понад 1,2 мільйона доларів США та майже 100 тисяч євро готівкою.

Про це повідомило НАБУ, інформує портал PromPolitInform.

У внутрішньому спілкуванні учасники схеми використовували кодові назви, називаючи колишнього віцепрем’єра «Че Геварою». За інформацією народного депутата Олексія Гончаренка, йдеться про колишнього віцепрем’єра Олексія Чернишова.

Слідство встановило, що передача коштів відбувалася у конспіративних умовах. Гроші вручалися готівкою безпосередньо в офісі або у приватній медичній клініці, яка належала одному з фігурантів злочинної організації.

Особливий резонанс викликає факт, що останній транш хабаря у розмірі 500 тисяч доларів США було передано дружині посадовця. Це сталося вже після того, як сам колишній віцепрем’єр став підозрюваним НАБУ і САП у низці корупційних злочинів, що свідчить про спроби продовжити незаконну діяльність навіть під тиском слідства.

Фото – з відкритих джерел