Наслідки удару ворога по Києву: без тепла – 2600 будинків, без світла – 107 тисяч абонентів

війна Росії проти України 12.02.2026 / автор:
Наслідки удару ворога по Києву: без тепла – 2600 будинків, без світла – 107 тисяч абонентів

2600 житлових будинків у Деснянському, Дніпровському, Печерському та Солом’янському районах без тепла 12 лютого.

За даними мера Києва Віталія Кличка та ДТЕК, унаслідок  російської ракетно-дронової атаки в ніч на 12 лютого на енергетичну інфраструктуру столиці без опалення залишилися 2600 житлових будинків,інформує портал PromPolitInform.

Йдеться про будівлі у Деснянському, Дніпровському, Печерському та Солом’янському районах — на обох берегах Києва.

Ці цифри не враховують ще 1100 багатоповерхівок у Дніпровському та Дарницькому районах, які залишаються без тепла з минулого тижня після знищення Дарницької ТЕЦ. Загалом ідеться приблизно про 30% житлового фонду Києва.

Крім того, через атаку 107 тисяч абонентів у Деснянському районі тимчасово залишилися без електропостачання.

За інформацією Повітряних сил, уночі противник застосував 24 балістичні ракети, одну ракету Х-59/69 і 219 ударних безпілотників різних типів. Сили ППО знищили або подавили 15 балістичних ракет, одну Х-59/69 і 197 дронів. Водночас зафіксовані влучання дев’яти ракет і 19 БпЛА на 13 локаціях, а також падіння уламків у 14 місцях.

Удар зачепив і інші регіони. В Одесі через знеструмлення без води залишилися близько 300 тисяч людей, без тепла — майже 200 будинків. У Дніпрі теплопостачання припинили для 10 тисяч абонентів; місто переходить на альтернативні джерела та блочно-модульні котельні для соцоб’єктів.

Під атакою опинилася і одна з теплоелектростанцій ДТЕК.

Станом на 13:00, у Києві енергетики повернули світло для 100 тисяч родин після масованої атаки, а Деснянський район повертається до тимчасових графіків.

Фото – з відкритих джерел