В Офісі президента назвали кількість ракет Patriot, отриманих Україною від початку великої війни

війна Росії проти України 09.03.2026 / автор:
В Офісі президента назвали кількість ракет Patriot, отриманих Україною від початку великої війни

За весь час повномасштабної війни Україна отримала близько 600 ракет до систем Patriot. На Близькому Сході за кілька днів використали більше, ніж Україна мала за всі роки війни.

Про це у коментарі The New York Times повідомив радник президента Володимира Зеленського з питань комунікацій Дмитро Литвин, інформує портал PromPolitInform.

За словами Литвина, протягом усіх чотирьох років повномасштабної війни в Україні Київ отримав лише близько 600 ракет до систем Patriot.

На початку вторгнення Україна іноді застосовувала дорогі ракети або ще дорожчі перехоплювачі Patriot для знищення безпілотників “шахед”. Однак така практика швидко виявилася фінансово невиправданою: один “шахед” коштує приблизно $50 000, тоді як американська ракета до Patriot – понад $3 млн.

У зв’язку з цим Україна змогла адаптувати оборону, застосовуючи проти “шахедів” важкі кулемети, дешевші ракети з F-16, електронні глушилки та власні безпілотники-перехоплювачі. Це дозволяє ефективно протидіяти атакам без значних фінансових втрат.

Ілюстративне фото – з відкритих джерел