У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Профільний комітет рекомендує Раді ухвалити законопроєкт про імпічмент

Новини 06.09.2019
630_360_1562865687-697

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує парламенту ухвалити за основу і в цілому законопроєкт 1012 «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Відповідне рішення підтримали члени комітету на засіданні в п’ятницю.

Так, пропозицію рекомендувати ВР ухвалити законопроєкт 1012 за наслідками розгляду в першому читанні за основу і в цілому підтримали 16 членів комітету, троє голосували «проти», двоє – утрималися.

Автором законопроекту є Президент України Володимир Зеленський. Він визначив документ як невідкладний.

Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) Верховної Ради у своєму висновку зазначає, що проєкт закону потребує доопрацювання.

Присутні на засіданні члени комітету, народний депутат від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум, Максим Саврасов від «Європейської солідарності» та Роман Лозинський від фракції «Голос» висловлювали зауваження до законопроєкту. Зокрема, вони вимагали присутності на засіданні доповідача Руслана Стефанчука та врахування пропозицій ГНЕУ до законопроєкту.

«Метою і завданнями прийняття цього законопроєкту є створення правових засад для гарантування реалізації народними депутатами України як представниками українського народу парламентського контролю за дотриманням главою держави Конституції та законів України, відновлення системи стримувань та противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту Президента України», – зазначається у пояснювальній записці.

Проєкт закону передбачає, що Верховна Рада може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Пропонується, що внесене на розгляд парламенту письмове подання про ініціювання імпічменту має містити правове обґрунтування необхідності утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка утворюватиметься у складі народних депутатів (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Після прийняття рішення про звинувачення Президента Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується Президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент Президента вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент Президента України головуючий від імені парламенту має вибачиться перед Президентом.

Інші матеріали розділу Новини

Збірна України з хокею виграла чемпіонат світу у дивізіоні ІВ – перемога над Литвою підсумувала успіх

Збірна України з хокею без проблем розібралась з Литвою у вирішальному матчі чемпіонату світу. Чемпіонат світу з хокею. Дивізіон ІВ. 5-й тур. Литва – Україна – 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Шайби України: Трахт-2, Денискін, Пересунько «Синьо-жовті»… Продовження…


Володимир Зеленський заявив, що Україна на порозі «нового етапу» війни з Росією

Росія готується до «нового етапу» війни проти України, тому необхідно зірвати її плани. Про це, інформує Радіо Свобода, заявив Президент України Володимир Зеленський під час звернення до прикордонників з нагоди дня Державної прикордонної служби України… Продовження…


В Україні заборонили банкам та ломбардам приймати у заставу товари військового та подвійного призначення

Національний банк України запровадив обмеження для банків та ломбардів. Тепер вони не можуть приймати у заставу товари, які застосовують у військових цілях. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. Як уточнили в Нацбанку, тепер банкам та ломбардам… Продовження…


«Зроблено в Україні»: виробники дронів зможуть отримувати гранти на пільгових умовах

Кабінет Міністрів розширив можливості отримання грантів підприємствами, що виробляють дрони. Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% від вартості поданого проєкту. Про це повіломляє  Урядовий портал, інформує портал PromPolitInform. Відтепер грантові кошти  виробники дронів… Продовження…


Заміна «У» на «Н»: завтра Україна переходить на нове маркування транспорту автошкіл

З 4 травня транспортні засоби автошкіл, на яких кандидати у водії здійснюють практичну підготовку та складають іспити, маркуватимуться новим розпізнавальним знаком “Н” замість звичного “У”. Про це нагадують у Головному сервісному центрі МВС, інформує портал PromPolitInform. Термін “Учбовий… Продовження…


З 4 травня ВЛК не вказуватимуть «обмежено придатний»: оновлений наказ МОУ

Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №402, який регламентує роботу військово-лікарських комісій (ВЛК). Головною новацією документа є те, що майже повністю (за винятком чотирьох випадків) скасовано індивідуальну оцінку придатності, коли ВЛК могла обирати між формулюваннями “непридатний”… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: