У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Реформа виконавчої служби і роль в ній приватних виконавців

ЗаконодавствоНовини 28.08.2015
img_top7887

Приватні виконавці зможуть істотно підвищити ефективність виконавчого провадження. У приватних виконавців не буде якихось додаткових повноважень або методів роботи.

Вони будуть працювати за тими ж принципами, що і державні. При цьому вони зможуть самостійно фінансувати свою діяльність, оплачувати офіс і помічників. Таким чином ми побудуємо розгалужену мережу приватних фахівців, які будуть працювати паралельно зі своїми державними колегами, яких зараз не вистачає.

Якщо хтось із представників цієї професії ризикне діяти незаконними методами, з ними будуть розбиратися правоохоронні органи.

Реформа ДВС і процесу виконання судових рішень є однією з найбільш пріоритетних, адже в Україні кількість виконаних рішень ледь перевищує 20%. Наприклад, з 6 500 000 виконавчих документів в минулому році виконано лише 1 300 000. В європейських країнах ці показники сягають 80%.

Вже зроблено багато кроків в напрямку реформ виконавчої системи. Серед них – запуск Системи електронних торгів арештованим майном (сетами). Статистика говорить про високу ефективність цього проекту. В середньому вартість лотів збільшується на 12%. Збільшуються надходження до держбюджету, у виграші і власники майна, отримують більше і можуть погасити свої борги.

Крім того, з 1 травня в Києві, Сумській області та у відділі примусового виконання рішень департаменту ДВС Мін’юсту стартував пілотний проект, яким вводиться автоматична система розподілу виконавчих проваджень, а співробітники будуть отримувати винагороду за якісне проведення роботи.

Основною метою є – підвищення мотивації державним виконавцям. Боротися з корупцією можна тільки мотивуючи виконавців справедливою винагородою, яку вони зможуть отримати прозоро за результатами своєї роботи. Винагорода складе 2,5% від стягненої суми, якщо ця сума не перевищує 1 млн грн. 20 мінімальних розмірів зарплат (24 тис грн), якщо сума перевищує 1 млн грн. І 50 мінімальних зарплат (60 тис. Грн), якщо особа стягнуло понад 100 млн грн.

Приватні виконавці зможуть підвищити якість виконавчого провадження, однак відбудеться це не відразу після прийняття Закону «Про державну виконавчу службу і приватних виконавців» і змін до Закону «Про виконавче провадження», які були розроблені спільно з юридичною спільнотою та вже готові до прийняття у Верховній Раді.

Для прикладу можна взяти приватний нотаріат, який з’явився на початку 90-х. Їм знадобилося 20 років, щоб налагодити ефективну систему. Не слід очікувати, що відразу після прийняття законів з’явиться армія приватних виконавців. На першому етапі це не буде масовий процес, адже фахівців треба навчити, створити робочі місця для них, визначитися з округами. Крім того, після прийняття законів потрібно буде розробити чимало підзаконних актів.

При цьому, слід сподіватися, що показники реалізації виконавчих проваджень покращаться насамперед завдяки спрощенню та підвищенню ефективності процедури виконання. Також цього допоможе створення реєстру боржників.

З моменту відкриття виконавчого провадження інформація про боржника повинна відразу потрапляти до реєстру. Вона буде публічна, крім даних про походження боргу. При цьому, майно тих, хто знаходиться в цьому списку, не зможе бути відчуженим без згоди виконавця.
Раніше тема приватних виконавців була табу в Міністерстві юстиції, а сьогодні вже вдалося вийти на компромісне рішення щодо законопроектів, які забезпечать роботу приватних виконавців.

Начальник Святошинського районного управління юстиції у м. Києві Федір Бендюженко,
Начальник відділу ДВС Святошинського РУЮ у Києві Дмитро Гумуржі

Інші матеріали розділу ЗаконодавствоНовини

Кабмін ухвалив низку рішень для посилення економічної стійкості, — Денис Шмигаль

Під час засідання, 26 квітня, Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів за програмою підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. «Умови прозорі та зрозумілі. Інвестори, які реалізовують проект… Продовження…


ПЗРК, дрони, боєприпаси для літаків. Австралія надасть допомогу ЗСУ на $100 млн

Австралія готує для України новий пакет допомоги на $100 млн. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі із віцепрем’єр-міністром – міністром оборони Австралії Річардом Марлзом у Львові. Він зазначив, що половина цієї… Продовження…


Евакуація лікарень у Києві: СБУ прокоментувала погрози білоруського КДБ

Наразі вживаються всі необхідні заходи, щоб знівелювати будь-які негативні наслідки навіть теоретичної загрози. У Службі безпеки України закликали сприймати будь-які заяви представників білоруської влади з приводу міфічних терористів, які нібито перебувають в українських лікарнях, як прояв… Продовження…


Зеленський призначив нового голову адміністрації Державної спеціальної служби транспорту

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 26 квітня, вирішив призначити нового голову адміністрації Державної спеціальної служби транспорту. Ним став Олександр Яковець. Про це повідомляє  Офіс президента України, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що одним указом Зеленський звільнив з посади голови… Продовження…


Естонія передала Україні два патрульні катери

Естонія в координації з Данією передала Україні два патрульні катери для захисту морських шляхів у Чорному морі. Про це повідомило Міністерство оборони Естонії, інформує портал PromPolitInform. У естонському Міноборони наголосили, що це допоможе Україні забезпечити життєво важливі морські… Продовження…


Роковини Чорнобиля: Нацбанк випустив нову пам’ятну монету (ФОТО)

У 38-мі роковини Чорнобильської катастрофи, Національний банк вводить в обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”, повідомляє пресслужба регулятора, інформує портал PromPolitInform. Це вже четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. “Чорний… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: