У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Північний потік-2, транзит газу і війна на Донбасі. Про що говорили Зеленський і Меркель

Політика 13.07.2021
58245603_303

Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрілися у Берліні. Лідери вже встигли провести спільний брифінг і зробили кілька важливих заяв. Про це повідомляє Факти ICTV, інформує портал PrоmPolitInform.

Так, Ангела Меркель анонсувала, що Німеччина надасть Україні 1,5 млн доз вакцини від коронавірусу. Щоправда канцлер не уточнила, який саме це буде препарат.

Ще одним важливим питанням, на яке Меркель звернула увагу, був Північний потік-2 і його загрози для України. Канцлер заявила, що Україна повинна залишитися країною-транзитером газу і після запуску газопроводу.

Також вона анонсувала, що обговорить це питання з президентом США Джо Байденом 15 липня під час візиту до Вашингтона.

« Ми хочемо досягти того, щоб транзит газу через Україну залишався і в майбутньому. Ми хочемо, щоб Україна залишалася транзитною країною для газу навіть після завершення будівництва газопроводу Північний потік-2», – заявила канцлер.

Ангела Меркель запевнила, що Німеччина і надалі виступатиме за досягнення миру в Україні. Але канцлер визнала, що в Мінських домовленостях не вистачає прогресу. А Німеччина зі свого боку хотіла би, щоб на окупованих територіях відбулися вибори.

Зробив декілька важливих заяв під час брифінгу і президент Володимир Зеленський. Передусім він подякував Ангелі Меркель за незмінну підтримку суверенітету України і територіальної цілісності.

Також глава держави закликав партнерів України чинити тиск на Росію для проведення зустрічі у нормандському форматі.

« Я вважаю, що ключові кластери з виконання Мінських домовленостей – це прекрасний проект, який готувала німецька сторона спільно з французькою. Наразі тільки Росія не погодила кроки щодо завершення війни на Донбасі.

Мені здається, що ми всі разом повинні звертатись до російської сторони, тиснути для того, щоб була зустріч у нормандському форматі і щоб ми закінчили війну на Сході України», – переконаний Володимир Зеленський.

На думку президента, цей формат може бути не лише майданчиком для врегулювання ситуації на Донбасі, а ще й має потенціал стати місцем, де обговорюватимуть енергетичну безпеку України, зокрема Північний потік-2.

Оскільки, за словами глави держави, запуск газопроводу Північний потік-2 становить потенційну загрозу безпеці в регіоні. На його думку, український маршрут транспортування газу до Європи є дійсно вагомим стримуючим фактором для Росії: « Я вважаю, що питання Північного потоку-2 – і сказав про це відверто пані Меркель – ми всі повинні розглядати з Німеччиною, і з Францією, і з іншими учасниками нормандського формату, оскільки це невід’ємне питання безпеки в Україні».

Крім того, Володимир Зеленський заявив, що хотів би залучити Сполучені Штати Америки до переговорного процесу щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

« Я дійсно хотів би, щоб США допомагали нам у вирішенні питання мирного врегулювання на Донбасі й деокупації наших територій. Це буде в нормандському форматі, якщо його учасники будуть за. Україна точно підтримує такий формат», – сказав він.

Володимир Зеленський анонсував, що під час переговорів з президентом США Джо Байденом порушить питання про те, щоб Штати долучилися до нормандського або іншого формату переговорів щодо Донбасу.

Інші матеріали розділу Політика

Для повоєнних виборів потрібне ухвалення додаткових законів – голова ЦВК

Виборче законодавство створювалося у мирний час, і законодавець не міг передбачити масштаби наслідків, які спричинила повномасштабна війна. Тож країні знадобиться додаткове врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав голова Центральної… Продовження…


Зеленський розкрив перші подробиці про саміт миру, що пройде в швейцарському Бюргенштоку 15−16 червня

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15−16 червня в Бюргенштоці, Швейцарія, обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Про це він написав у Twitter (X), інформує портал PromPolitInform. За словами… Продовження…


Вступ до ЄС: президенти країн Балтії закликали почати переговори з Україною

Президенти Естонії, Латвії та Литви – Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас Науседа – у зв’язку з 20-ю річницею приєднання країн Балтії до Євросоюзу закликали розпочати переговори щодо вступу України до цього блоку. Це, інформує… Продовження…


НАТО скликає військовий комітет, серед тем – Україна

Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу – Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАТО, інформує портал PromPolitInform. Як розповіли у відомстві, на… Продовження…


Зеленський і Столтенберг обговорили ідею про фонд на 100 мільярдів для України

Україна схвалює ідею генсека НАТО про створення спецфонду Альянсу обсягом 100 млрд євро для підтримки української оборони, але зацікавлена у деталях функціонування такого фонду. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції після зустрічі з… Продовження…


Підсумки нового «Рамштайну»: яку допомогу отримає Україна

26 квітня у віртуальному форматі відбулась чергова, 21-а зустріч представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Головним підсумком стало виділення США найбільшого пакета військової допомоги Україні. Про це повідомляє «Апостроф», посилаючись на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: