У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Лише 7,2% українців готові зіграти у азартну гру на гроші. Про що це свідчить?

Аналітика 07.12.2021
0c5950b6f546a7ce4404922072dde814-679x480

Наприкінці листопада Ukrainian Gambling Council (далее – UGC) представила перше незалежне соціологічне дослідження ставлення громадян до грального бізнесу в Україні, проведене спільно з дослідницьким агентством Info Sapience у жовтні поточного року. Про це повідомляє Діло, інформує портал PrоmPolitInform.

Отримані дані виявилися несподіваними і дуже показовими, оскільки спростовують масу міфів, що транслюються як політиками, так і різними лідерами громадської думки щодо як азартності українців, так і зацікавленості «звичайних громадян» у «легких грошах». Та й ігрові уподобання українців досі ніхто не досліджував.

До 2009 року в цьому не було особливого інтересу ні з боку держави ні з боку операторів нехай і вельми хаотичного, але ринку гемблінгу, а після заборони легальної роботи взагалі не було кому цим займатися. Саме тому, проведене дослідження, є й унікальним та інформативним одночасно.

Також, відштовхуючись від його результатів, можна буде вивчати динаміку змін легального ринку азартних ігор в Україні та ставлення українців до такого виду рекреаційного бізнесу.

А тепер, про результати дослідження «Ставлення українців до гемблінгу», проведеного UGC та Info Sapience, докладніше. Так, згідно з отриманими даними, лише 7,2% українців висловили готовність зазнати свого успіху та перевірити математичні здібності, спробувавши зіграти в одну з азартних ігор на гроші.

Чи багато це чи мало? Дивлячись як і навіщо рахувати!

З одного боку, дана статистика з абсолютною достовірністю підтверджує тезу про те, що українці це не «граюча нація» і, одночасно, повністю спростовує пропагандистський медійний штамп про те, що «дай українцям можливість легального грати на гроші, то всі відразу побіжать у гральні заклади». Ні, не побіжать. Так, причини такої поведінки можуть мати різну природу і вимагають окремого вивчення, але вже зараз можна з упевненістю констатувати: масштаб потенційної проблеми з ігровою залежністю, про яку говорять популісти та лобісти нелегальних гральних закладів, значно перебільшений.

З іншого боку, 7,2% громадян України, яким за законом дозволено брати участь у легальних азартних іграх та робити грошові ставки (а для цього треба бути повністю дієздатним і не молодшим 21 року) – це близько 2,5 млн осіб, інтереси яких не можна нехтувати. Причому це «не можна ігнорувати», відноситься до галузі державної політики та державного регулювання. А ось для бізнесу, особливо такого, що працює у сфері індустрії розваг, не звертати увагу на цільову аудиторію споживачів своїх послуг обсягом 2,5 млн. потенційних споживачів – просто нерозумно.

Жоден розсудний і відповідальний політик не може оминути потреби такої кількості виборців. Так, саме виборців, адже обмеження за віком для потенційних гравців у 21 рік дають змогу саме так їх кваліфікувати з політичної точки зору. Не кажучи вже про те, що всі вони – платники податків і, разом із легальними операторами грального ринку, є дуже істотною частиною вітчизняної індустрії розваг. Галузі, яка приносить гроші до бюджетів різних рівнів та сприяє збільшенню інвестиційної привабливості на рівні регіонів.

Тож як противники реформи вітчизняного грального ринку не намагалися маніпулювати інформацією та нагнітати панічні настрої, дані соціологічних досліджень свідчать про те, що загалом, населення України досить адекватно сприймає і себе, і азартні ігри, і свої можливості/здібності. Крім того, жодних страхів щодо легалізації гемблінга не відчуває, так само як і нездорової тяги до азартних ігор.

До такого виду розваг українці ставляться досить непогано і майже половина опитаних бачить у ній певний позитивний ефект для країни. А ось випробовувати свій успіх збирається 7,2% опитаних або приблизно два з половиною мільйони, у перерахунку на генеральну сукупність у вигляді дорослого населення країни. Небагато, але й немало. Особливо якщо врахувати, що легальному гральному ринку України лише півтора роки і потенціал для розвитку дуже великий.

Інші матеріали розділу Аналітика

Фейки тижня пропаганди рф: війна між Польщею та Україною, Іноземний легіон та заява Сирського про інвалідність

Група «Інформаційний Спротив» продовжує уважно стежити за медіапростором та викривати добірні фейки роспропаганди у рамках щотижневої рубрики. Наразі ІС до уваги пропонує найбільш резонансні опуси кремлівських фейкоробів, повідомляє портал PromPolitInform. Заява Сирського про інвалідність Російська пропаганда… Продовження…


Розвідка Британії проаналізувала дані про рекордні збитки російського «Газпрому»

Розвідка Великої Британії присвятила свій огляд інформації про рекордні збитки російської державної компанії «Газпром». Про це, повідомляє «Європейська правда», йдеться в оприлюдненому в Twitter (X) огляді про війну РФ проти України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві… Продовження…


Ідентифіковано воєнних злочинців рф. Розвідники визначили, хто обстрілює Україну «кинджалами» (СПИСОК)

Оперативники та аналітики Головного управління розвідки Міністерства оборони України ідентифікували 29 осіб командного, льотного та технічного складу 44-го окремого авіаційного полку особливого призначення дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил зс рф. Про це повідомляє ГУР МОУ, інформує… Продовження…


Франція передасть Україні далекобійні ракети «Скальп» – ЗМІ

Франція пообіцяла доправити в Україну 40 далекобійних крилатих ракет «Скальп», які вже показали свою ефективність під час війни. Однак при цьому вона не спустошить власних стратегічних ракетних запасів. Як повідомляє Укрінформ, розслідування про французький метод… Продовження…


РФ планує використати Євробачення та Олімпійські ігри для поширення пропаганди, – Yle

Росія збирається скористатися масштабними заходами у країнах ЄС, такими як Євробачення та Олімпійські ігри, щоб послабити Європу, посіяти недовіру та загальмувати підтримку України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Yle, інформує портал PromPolitInform. Як зазначають джерела… Продовження…


Розвідка Естонії про ситуацію на фронті: окупанти зазнають великих втрат у боях за Часів Яр

Розвідувальний центр Сил оборони Естонії констатує, що ситуація на фронті в Україні залишається складною: окупаційні війська РФ мають певні успіхи, хоча й зазнають значних втрат, тоді як ЗСУ відчувають брак боєприпасів. Як інформує портал PromPolitInform,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: