У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Нарешті маємо «Гарпун». До Одеси прибули британські протикорабельні ракети

Новини 08.04.2022
гарпун

Великобританія доставила в Україну протикорабельні ракети «Гарпун» (Harpoon) американського виробництва. Про це інформує Останній Бастіон, передає портал PrоmPolitInform.

3-го квітня британська газета The Times писала, що прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив міністрам про бажання закупити та поставити в Україну протикорабельні ракети для захисту Одеси.

AGM/RGM/UGM-84 «Гарпун» — американська протикорабельна ракета, одна з найпоширеніших у світі. Розроблена та випускалася компанією McDonnell Douglas, в даний час випуском займається Boeing Defense, Space & Security. У 2004 році виробником була поставлена 7-тисячна ракета з моменту введення її в експлуатацію в 1977 році. На її основі була створена ракета для враження наземних цілей AGM-84E SLAM.

«Гарпун» має активну радіолокаційну систему самонаведення та наднизьку траєкторію польоту. Для запуску ракети можуть використовуватися наступні платформи:

літаки (AGM-84, варіант без твердопаливного прискорювача),

надводні кораблі (RGM-84, варіант з твердопаливним прискорювачем, який від’єднується в польоті після вироблення пального),

підводні човни (UGM-84, варіант з твердопаливним прискорювачем та упаковкою в спеціальний контейнер, що дозволяє підводний пуск через торпедний апарат),

берегові пускові установки (варіанти ракети з твердопаливним прискорювачем).

«Гарпун» є універсальною протикорабельною ракетою, яка може застосовуватися надводними кораблями, підводними човнами та літальними апаратами. Можливість польоту на наднизькій висоті, активна радіолокаційна головка самонаведення та потужна боєголовка роблять «Гарпун» ефективною зброєю проти надводних цілей.

Існує два варіанти застосування ПКР: пуск по пеленгу та дальності та пуск по дальності. Перший режим застосовується, якщо відоме місце знаходження корабля, при цьому включення радіолокаційної головки самонаведення відбувається на заключному етапі польоту. Такий спосіб дозволяє ракеті довший час залишатися непоміченим для систем ППО/ПРО ворожого корабля. Другий варіант застосовується тоді, коли невідомо точне місце знаходження цілі. В цьому випадку ракета запускається в напрямку ймовірного перебування цілі, а головка самонаведення активізується на початковому етапі польоту і самостійно здійснює пошук цілі. Але в такому випадку противник може виявити випущену по ньому ракету значно раніше, ніж в першому варіанті. Якщо ціль не буде знайдена, ракеті може бути віддана команда на самоліквідацію.

Інші матеріали розділу Новини

Збірна України з хокею виграла чемпіонат світу у дивізіоні ІВ – перемога над Литвою підсумувала успіх

Збірна України з хокею без проблем розібралась з Литвою у вирішальному матчі чемпіонату світу. Чемпіонат світу з хокею. Дивізіон ІВ. 5-й тур. Литва – Україна – 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Шайби України: Трахт-2, Денискін, Пересунько «Синьо-жовті»… Продовження…


Володимир Зеленський заявив, що Україна на порозі «нового етапу» війни з Росією

Росія готується до «нового етапу» війни проти України, тому необхідно зірвати її плани. Про це, інформує Радіо Свобода, заявив Президент України Володимир Зеленський під час звернення до прикордонників з нагоди дня Державної прикордонної служби України… Продовження…


В Україні заборонили банкам та ломбардам приймати у заставу товари військового та подвійного призначення

Національний банк України запровадив обмеження для банків та ломбардів. Тепер вони не можуть приймати у заставу товари, які застосовують у військових цілях. Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує портал PromPolitInform. Як уточнили в Нацбанку, тепер банкам та ломбардам… Продовження…


«Зроблено в Україні»: виробники дронів зможуть отримувати гранти на пільгових умовах

Кабінет Міністрів розширив можливості отримання грантів підприємствами, що виробляють дрони. Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% від вартості поданого проєкту. Про це повіломляє  Урядовий портал, інформує портал PromPolitInform. Відтепер грантові кошти  виробники дронів… Продовження…


Заміна «У» на «Н»: завтра Україна переходить на нове маркування транспорту автошкіл

З 4 травня транспортні засоби автошкіл, на яких кандидати у водії здійснюють практичну підготовку та складають іспити, маркуватимуться новим розпізнавальним знаком “Н” замість звичного “У”. Про це нагадують у Головному сервісному центрі МВС, інформує портал PromPolitInform. Термін “Учбовий… Продовження…


З 4 травня ВЛК не вказуватимуть «обмежено придатний»: оновлений наказ МОУ

Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №402, який регламентує роботу військово-лікарських комісій (ВЛК). Головною новацією документа є те, що майже повністю (за винятком чотирьох випадків) скасовано індивідуальну оцінку придатності, коли ВЛК могла обирати між формулюваннями “непридатний”… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: