У Києві
UA | RU
Prompolitinform

«Нафтогаз» оголосив дефолт по єврооблігаціям: Кабмін не дозволив платити інвесторам

Фінанси 26.07.2022
original (5)

«Нафтогаз» винен інвесторам 335 млн доларів з випуску торішніх паперів. Уряд міг заборонити платежі через те, що західні партнери України не зрозуміли, як при заморожуванні держборгу приватні інвестори отримують гроші

Уряд України пішов на дефолт компанії НАК «Нафтогаз», термін виплат власникам єврооблігацій закінчився 26 липня. Про це пише Фокус посилаючись на повідомлення компанії, інформує портал PrоmPolitInform.

За кілька днів до дефолту «Нафтогаз» звертався до уряду і зазначав, що на рахунках підприємства достатньо грошей.

Кабміну описали ризики та негативні наслідки для «Нафтогазу» та країни у разі «жорсткого дефолту» по єворооблігаціям. Попри це уряд не дозволив посадовцям «Нафтогазу» виконати зобов’язання перед власниками євроблігацій, що і призвело до дефолту «Нафтогазу».

«Таким чином, уряд пішов на дефолт по єврооблігаціям НАК «Нафтогаз України». Невиконання зобов’язань практично позбавило «Нафтогаз» доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023», — наголосили в компанії.

Дефолт «Нафтогазу» власники єврооблігацій не згодні з відстроченням виплат

НАК «Нафтогаз України» 25 липня у біржовому повідомленні заявила про відмову власників єврооблігацій погодитися відстрочити виплати на 2 роки.

«З моменту запуску Запиту згоди «Нафтогаз» веде конструктивні обговорення з власниками облігацій. У світлі постанови Кабінету Міністрів №625 від 21 липня, яка наказує «Нафтогазу» укласти нову угоду… «Нафтогаз» очікує на формулювання нової пропозиції», — зазначило керівництво компанії.

«Нафтогаз» мав до кінця 26 липня виплатити 335 млн. доларів тіла боргу з випуску паперів у 2022 році та 45 млн євро відсотків з випуску 2024 року. Кабмін виплати не погодив і доручив компанії розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу.

Співрозмовники «Економічної правди» кажуть, що відмова уряду продиктована нерозумінням іноземних партнерів України, чому за умови заморожування виплат по держборгу приватним інвесторам виплачують гроші.

Кабінет міністрів наполягає на збереженні ліквідності «Нафтогазу» для закупівлі газу в межах підготовки до опалювального сезону та очікує, що «Нафтогаз» піде за прикладом «Укренерго» та «Укравтодору», які приступають до реструктуризації боргів.

Інші матеріали розділу Фінанси

США через G7 ініціювали новий пакет допомоги Україні у $50 млрд, – Bloomberg

Сполучені Штати Америки ведуть переговори з країнами G7 про те, щоб надати Україні допомогу в розмірі 50 мільярдів доларів. Про таке, пише «Українські новини», інформує видання Bloomberg, повідомляє портал PromPolitInform. Значна частина грошей буде виділена коштом… Продовження…


Валютна лібералізація: Нацбанк зняв обмеження для бізнесу на імпорт робіт і послуг

Національний банк запровадив пакет пом’якшення валютних обмежень для підприємств – за заявою відомства 3 травня, найбільший від початку повномасштабної війни. Про це інформує Радіо Свобода, повідомляє портал PromPolitInform. Метою змін НБУ називає «поліпшення умов ведення бізнес-діяльності в… Продовження…


Кабмін зобов’язав «Оператора ГТС» сплатити державі дивіденди на 5,6 мільярда

Кабінет Міністрів зобов’язав ТОВ «Оператор ГТС України» сплатити до державного бюджету 5,64 мільярда гривень дивідендів за результатами роботи у 2023 році. Як повідомляє БізнесЦензор, відповідна постанова Кабміну №470 від 30 квітня оприлюднена на офіційному урядовому порталі, інформує… Продовження…


ЄС виділив Україні другий транш допомоги на €1,5 млрд із фонду Ukraine Facility

Євросоюз виділив Україні другий транш допомоги на €1,5 млрд із фонду Ukraine Facility. Про це 24 квітня повідомила пресслужба Єврокомісії, інформує портал PromPolitInform. У ЄК зазначили, що кошти виділили після позитивної оцінки Єврокомісії політичних умов, пов’язаних із реформами… Продовження…


Україна отримає можливість залучати до $2,1 млрд від Південної Кореї: підписано угоду

Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до 2,1 млрд доларів від Південної Кореї – уряди країн підписали відповідну угоду. Про це повідомляє Міністерство фінансів України, інформує портал PromPolitInform. Міністр фінансів Сергій Марченко підписав… Продовження…


Україна витратила $4 млрд з бюджету на зброю через брак обіцяної допомоги від партнерів – Марченко

Через затримку партнерів з допомогою Україні довелось витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння. Це має негативні наслідки для бюджету. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, інформує портал PromPolitInform. За його словами, на початку 2024 року… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: