У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна зберегла за собою права на «Мрію», креслення Китаю не передавали

Приватизація 04.09.2016
55

Президент компанії Aerospace Industry Corporation of China (AICC) Чжан Йоушен не підтверджує факт передачі українською стороною документації на виробництво АН-225.

Про це він заявив Укрінформу.

“Угода, підписана нами з українським державним підприємством “Антонов”, не передбачає передачу прав власності та технічної документації”, – сказав Чжан.

Він пояснив, що підписаний 30 серпня в Пекіні рамковий документ містить три пункти: добудова в Україні “якомога коротші терміни” другого у світі літака АН-225; створення у перспективі на базі AICC виробничої лінії зі збирання літаків цього типу і формування виробничої бази запчастин до них.

Чжан заявив, що АН-225 компанії потрібен виключно для “задоволення потреб міжнародної повітряної логістики AICC”. З цією ж метою компанія збирається придбати цілу партію літаків АН-178. За його словами, компанія працює фактично у всьому світу, плануючи довести парк експлуатованих вантажних літаків до тисячі.

“Мрію” вони вважають найбільш економічно ефективним літаком для доставки великого обсягу вантажів (не обов’язково надгабаритних) на далекі відстані. Йдеться, в тому числі, і про обслуговування потреб міжнародних замовників.

Керівник AICC, яка є недержавною структурою, зареєстрованою в Гонконзі, також заявив, що прийняв рішення створити у Києві логістичний центр, з якого будуть доставляти вантажі в інші країни Європи.

Він зазначив, що переговори про це почалися ще близько 6 років тому. План такого хаба може бути представлений уряду України вже через три місяці.

Чжан Йоушен зазначив, що з “Антоновим” працює вже протягом декількох років. “Це тривале і дружнє співробітництво не тільки з “Антоновим”, але і з українським урядом”.

Посол України в Китаї Олег Дьомін зі свого боку повідомив кореспондентові Укрінформу про те, що “повідомлення про нібито передачу українським підприємством “Антонов” повного пакету прав на виробництво літака Ан-225 “Мрія” китайської компанії є фейком, організованим, мабуть, одним із російських медіа-ресурсів”.

“Про жодну передачу документації і технологій, технічних секретів, мова не йде. Йдеться про взаємовигідну співпрацю України та Китаю”, – підкреслив він.

Дьомін висловив жаль у зв’язку з тим, що ЗМІ поширили цю інформацію, ставлячи під сумнів офіційне повідомлення самої української держкомпанії.

Раніше китайські ЗМІ повідомили, ДП “Антонов” і китайська компанія China airspace підписали договір про співпрацю, згідно з яким до Китаю переходить право власності на гігантський літак-транспортер АН-225, включаючи використання креслень і специфікацій літака.

Ан-225 “Мрія”, розроблений київським конструкторським бюро імені О. К. Антонова, на сьогоднішній день є найбільшим та найпотужнішим транспортним літаком у світі.

Інші матеріали розділу Приватизація

Фонд держмайна та Prozorro.Продажі розроблять маркетингову стратегію для великої приватизації

Фонд державного майна України разом із АТ «Прозорро.Продажі» посилять співпрацю і разом розроблять маркетингову стратегію для ефективної великої приватизації. Про це повідомив у Тelegram голова ФДМУ Віталій Коваль, передає портал PromPolitInform. «Зустрівся з керівництвом АТ «Прозорро.Продажі» <…>… Продовження…


Україна оголосила про «велику приватизацію»: які підприємства продадуть

Щоб залучити якомога більше грошей до бюджету, уряд України планує відновити «велику приватизацію» у 2024 році. Приватним інвесторам віддадуть багато об’єктів. Про це, інформує PaySpaceMagazine, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на щорічній пресконференції, повідомляє портал PromPolitInform. За… Продовження…


Власник «Великої кишені» і «Велмарту» Роман Лунін придбав Київський протезний завод за 165 млн грн

На аукціоні з приватизації Київського протезного заводу перемогла зі ставкою 165 млн гривень компанія ТОВ «Реал Славутич 1», яка входить у Retail Group Романа Луніна Переможцем аукціону з продажу єдиного майнового комплексу «Київське експериментальне протезно-ортопедичне… Продовження…


Фонд держмайна вп’яте виставив на продаж Білгород-Дністровський порт

Фонд державного майна знову виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс держпідприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Аукціон з приватизації порту призначено на 21 березня, стартова ціна активу становить 183,95 млн грн. Про це повідомляє Цензор.Нет з… Продовження…


Найбільший об’єкт приватизації Миколаєва виставили на продаж

Фонд держмайна виставив на продаж дослідний завод Інституту імпульсних процесів і технологій Національної академії наук України – найбільший об’єкт приватизації у місті Миколаєві. Про це повідомила пресслужба Фонду, інформує портал PromPolitInform. Торги заплановані на 4 березня, стартова ціна –… Продовження…


Кабінет міністрів заборонив приватизацію держмайна на ТОТ

Кабмін заборонив приватизацію державного і комунального майна на територіях активних бойових дій на період воєнного часу. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну сьогодні, 22 грудня. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомили у Мінреінтеграції…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: