Україна зміцнить співпрацю з Данією у «чистій» енергетиці

Енергетика 04.06.2018 / автор:
Україна зміцнить співпрацю з Данією у «чистій» енергетиці

У Данії відбулася зустріч української делегації на чолі з міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом з міністром енергетики, комунальних послуг та клімату Данії Ларсом Лиллехольтом та в. о. генерального директора Данської енергетичного агентства Мартіном Хансеном. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, передає ПромПолітІнформ.

«Насалик запевнив, що Україна бачить в Данії надійного стратегічного партнера, адже ця країна вже в 2015 році досягла мети свого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, а саме — 30% «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні. У 2030 році планується отримати 50% «зеленої» енергії», — йдеться в повідомленні.

Також, всі учасники зустрічей підкреслили важливу роль Українсько-данської енергетичного центру (УДЭЦ) у практичному налагодженні двосторонніх взаємовідносин та обміну досвідом.

«Серед важливих напрацювань УДЭЦ — участь у розробці та запуску Інтерактивної карти UAMAP, яка для потенційних інвесторів стала джерелом інформації про «зелені» проекти в Україні. Тепер на карті зібрано близько 100 потенційних проектів, які потребують 3,4 млрд євро інвестицій», — розповів голова Держенергоефективності Сергій Савчук