Оператор ГТС України отримав європейський сертифікат про відповідність законодавству ЄС і буде функціонувати як незалежний оператор з 1 січня 2020 року. Росія сподівалася, що Київ та Брюссель цього зробити не встигнуть.
Про це повідомляється на сайті Енергетичного співтовариства, передає портал ПромПолітІнформ.
Відзначається, що Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС схвалив видачу сертифікації оператору газотранспортної системи України. Таким чином, він підтвердив, що новостворений оператор газотранспортної системи України, GTSO, відповідає вимогам європейського законодавства. Тобто ЄС визнав, що Україна здійснила анбандлінг ГТС від «Нафтогазу» відповідно до європейського законодавства.
Отже через українську ГТС можна здійснювати транзит російського газу до Європи.