У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Тарифи на холодну воду знову зростуть: коли і чому

Тарифи 01.06.2020
630_360_1499252993-4698

Українців, які мешкають в будинках з централізованим водопостачанням, чекає черговий неприємний сюрприз: тарифи на холодну воду буде значно підвищено – таке рішення ухвалила Нацкомісія з регулювання електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це повідомляє Finance.ua, інформує портал PromPolitInform.

Подорожчати вода повинна лише з січня 2021 року, але активно говорять про це вже зараз.

У Києві тарифи збираються підвищити на 19%. Якщо сьогодні, за даними «Київводоканалу», жителі столиці платять 13,44 грн за подачу кубометра холодної води і ще 9,55 грн/куб. м за її відведення, всього 22,99 грн/куб. м, то з нового року за подачу води доведеться платити 14,74 грн (+1,3 грн/куб. м, або на 10% більше), за водовідведення – 12,61 грн/куб. м (+3,06 грн/куб. м або на 32% більше). Зрештою виходить 27,35 грн/куб. м (+4,36 грн / куб. м, або на 19% більше).

Незважаючи на аргументацію НКРЕКП і водоканалів, що підвищення тарифів економічно обґрунтоване, економісти і експерти в сфері ЖКГ згодні з ними лише частково.

Думка експертів. Виконавчий директор Асоціації управителів багатоквартирних будинків Андрій Никончук зазначив, що зараз тарифи на комунальні послуги, в тому числі і на холодну воду, підвищуються із завидною регулярністю, а НКРЕКУ «штампує» їх затвердження згідно із заявками постачальників послуг.

«Так буде доти, доки НКРЕКП або хтось інший не розробить і не затвердить формулу автоматичної індексації тарифів в залежності, наприклад, від зростання мінімальної зарплати та інших об’єктивних чинників, – розповів нам Андрій Никончук. – Ця формула повинна включати дві складові. Перша складова – індикативна, до неї входять об’єктивні показники: підвищення зарплат, подорожчання енергоносіїв, витратних матеріалів для ремонту і модернізації», – зауважив він.

«Друга складова повинна враховувати місцеві умови, наскільки об’єктивні «хотілки» постачальників послуг. Наприклад, в одному регіоні достатньо просвердлити свердловину і качати воду, в іншому регіоні її треба подавати за десятки, а часом і за сотні кілометрів, тягнути труби, будувати підкачувальні станції. Зараз водоканали просто повідомляють НКРЕКП, що планують збільшити тарифи з такої-то дати і з таких-то причин. Ніхто не проводить серйозного аналізу їхніх розрахунків, перш за все це стосується експлуатаційних витрат, які вони насправді. Тому резюмую: підвищувати тарифи треба, але потрібно порівняти з реальними витратами», – резумував експерт.

З Андрієм Никончуком згоден і ексміністр ЖКГ, а нині народний депутат Олексій Кучеренко. На його думку, зараз НКРЕКП не так принципово, як раніше, контролює розрахунки, що подаються водоканалами на затвердження.

«Немає державного контролю за монополістами. Я, для прикладу, вивчив економічні обґрунтування декількох водоканалів, через які холодна вода повинна дорожчати, – розповів нам Олексій Кучеренко. – Причини однакові: зростання зарплати персоналу, хімічних реагентів – в одному випадку вони нібито подорожчали на 180% і так далі. Ніде не закладено значне збільшення інвестиційної складової, тобто витрати на заміну старих труб, закупівлю і встановлення більш економічних насосів, що в майбутньому може зменшити втрати води, знизить споживання електроенергії. Тоді і тарифи можна буде не підвищувати. Тобто сповідується принцип: скористатися ситуацією, отримати більше і проїсти. Зазначу: зростання тарифів прискорилося за останні 5-6 років».

Інші матеріали розділу Тарифи

Неправомірні тарифи. Українців примушували оплачувати завищені платіжки

В Україні деякі споживачі переплачували за послуги постачальника електроенергії. Про це йдеться на офіційному сайті Антимонопольного Комітету України, повідомляє портал PromPolitInform. Співробітники Антимонопольного комітету виявили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях «Житомиробленерго». «АТ «Житомиробленерго»… Продовження…


Продовжили пільги. Кабмін ухвалив важливе рішення щодо тарифів на гарячу воду

Кабінет міністрів продовжив дію постанови № 812 про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) не ринку природного газу. Тепер вона діятиме щонайменше до 31 серпня 2024 року. Це означає, що виробники гарячої води протягом літа матимуть змогу отримувати газ за пільговою ціною. Про… Продовження…


Україні доведеться підвищувати тарифи на електроенергію: у Міненерго дали роз’яснення

Україна потребує покращеної системи протиповітряної оборони, щоб захистити свої енергетичні активи від ракетних атак Росії та уникнути відключень електроенергії цього літа, коли споживання електроенергії наблизиться до пікових значень, як і взимку. Про це, пише Хвиля… Продовження…


Чи будуть підвищувати тарифи на електроенергію в Україні: відповідь Міністра енергетики України

Міністерство енергетики України на даний момент не розглядає питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, з посиланням на ефір телемарафону, інформує портал PromPolitInform. Він зазначив, що тарифи на… Продовження…


Тарифи на газ можуть підвищити: чого очікувати українцям

В Україні на сьогодні діє мораторій на пыдвищення тарифів на газ, гарячу воду й опалення. Про це, інформує ТСН, в етері Ранок.LIVE розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, повідомляє портал PromPolitInform. Він наголосив, що до кінця опалювального сезону тарифи… Продовження…


За «побутовими» тарифами. Держава недоотримує мільярди в бюджет через бездіяльність НКРЕКП, – розслідування

Держава недоотримує мільярди в бюджет через бездіяльність НКРЕКП. До цих схем, ймовірно, має відношення голова цієї структури Валерій Тарасюк. Про це йдеться в журналістському розслідуванні видання kp.ua, інформує портал PromPolitInform. Як з’ясували журналісти, протягом останніх років підприємці… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: