У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Генпрокуратура перевірить діяльність прокурора САП, який 2 рази закривав справу «Роттердам+»

Законодавство 29.01.2021
ПОЛИТИКА_За_корупцію_в_ГПУ_і_судах_критикує_США_Україну2

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова проведе «ґрунтовну, абсолютно прозору» службову перевірку діяльності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка,  який двічі закривав справу «Роттердам+». Про це Венедіктова повідомила на своїй сторінці у Facebook, передає портал PromPolitInform.

Свою позицію Генпрокурор висловила у зв’язку з «так званим» кримінальним провадженням і нинішнім статусом цієї справи.

«21 січня 2021 року прокурор САП Пономаренко В. П. своєю постановою вже вже в другий раз закрив це ж кримінальне провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України.

25 січня адвокати потерпілої сторони, а саме — «Нікопольського заводу феросплавів», за участю детективів НАБУ Самойленка М. В. і Романюк М. О. звернулись із заявою до ВАКС про відвід прокурора Пономаренка В. П. Уже інша суддя ВАКС Михайленко В. В. відмовила в задоволенні цієї заяви», – написала Венедіктова.

Вона також додала, що діям прокурора САП Пономаренка вже двічі надав оцінку Вищий антикорупційний суд, «рішення якого не заведено критично оцінювати, хоч це поняття і не вписується в межі правової дискусії».

За словами Венедіктової, детективам НАБУ запропонують звернутися до Генеральної інспекції Офісу генерального прокурора з усіма необхідними документами, які обґрунтовують їхню позицію з цього питання.

«Я обіцяю забезпечити справедливе дослідження всіх без винятку обставин, що повʼязані з розслідуванням справи і забезпеченням процесуального керівництва. Цей процес від першої до останньої хвилини буде прозорим і максимально відкритим для громадян у межах чинного законодавства», — запевнила генпрокурор.

Окремо Венедіктова наголосила, що на її переконання, у справі «Роттердам+» ключовою є проблема, пов’язана із процесуальними термінами.

«Та проблема, яку і детективам, і прокурорам вигідно замовчувати і зовсім не хочеться пояснювати. Справа, що встигла стати скандальною, була зареєстрована в ЄРДР 24 березня 2017 року, а сьогодні за вікном — 2021 рік. Я закликаю всіх без винятку учасників процесу пояснити аудиторії причину, на підставі якої, власне, у вашому розпорядженні залишилось 0 або 1, або 2, або скільки днів? Тих самих днів, необхідних для ефективного розслідування. За декілька місяців до закінчення цього терміну нікому й на думку не спало замислитись про наслідки? Випадково чи спеціально не спало?» — задалася питанням Венедіктова.

Нагадаємо, що через необгрунтоване застосування формули «Роттердам+» рівень збитків сягнув 18 мільярдів.

Інші матеріали розділу Законодавство

В Україні узаконили працю найманих домашніх працівників

В Україні законодавчо врегулювали зайнятість домашніх працівників, які працюють за наймом у сім’ях, – наприклад, покоївок, прибиральників, ремонтників, садівників тощо. Для них запроваджуються спеціальні трудові договори, але лише якщо робота здійснюється регулярно та на постійній… Продовження…


Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: