СБУ і ДБР задокументували масштабне розкрадання бюджетних коштів посадовими особами комунальної корпорації «Київавтодор» та одного з департаментів КМДА. Про це передає Укрінформ з посиланням на повідомлення їхніх прес-служб, інформує портал PrоmPolitInform.
Так, оперативники Служби безпеки встановили, що у жовтні-листопаді 2020 року КК «Київавтодор» провела закупівлю всесезонних машин для літнього та зимового утримання доріг. За результатами проведених тендерів компанія уклала договори з підпорядкованою їй комерційною структурою. Предмет договору – поставка 24 дорожніх комбінованих машин на загальну суму 141 млн грн.
За попередніми оцінками, закупівлю здійснено за значно завищеними цінами. У такий спосіб лише цією закупівлею Київавтодор завдав збитки столичному бюджету на більше ніж 20 млн грн.
У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України проведено низку обшуків у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, КК «Київавтодор», в офісах комерційних структур та за місцями фактичного проживання фігурантів справи.
Вилучено фінансову документацію, електронні носії інформації, які підтверджують протиправну діяльність.
Заходи із викриття схеми проводяться спільно з Державним бюро розслідувань та під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин привласнення бюджетних коштів.
Держюбю розслідувань у совю чергу повідомило, що викрило схему привласнення 110 млн грн з бюджету посадовцями комунальної корпорації «Київавтодор» та одного із департаментів КМДА.
Встановлено, що посадовці закупили за завищеними цінами вантажні та спеціалізовані автомобілі для будівництва доріг. У результаті оборудки було привласнено понад 110 млн грн бюджетних коштів.
У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України пройшли санкціоновані обшуки за місцями здійснення злочинної діяльності, під час яких вилучені документи, що підтверджують протиправний характер діяльності фігурантів.
Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Як повідомлялося, сьогодні, 8 липня, у приміщеннях Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та Комунальної корпорації «Київавтодор» слідчі Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурора Офісу Генеральної прокуратури провели обшуки.
Інші матеріали розділу Фінанси
Євро замінить долар в якості курсоутворюючої валюти для української гривні. Але це відбудеться дуже непомітно для ринку. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. Таке повідомляє РБК-Україна з посиланням на її інтерв’ю, інформує портал PromPolitInform. «Зважаючи… Продовження…
Майже 47 мільярдів гривень отримали 8 750 агрогосподарств за програмою «Доступні кредити 5-7-9» в 2024 році Протягом 2024 року 13 088 агрогосподарств отримали майже 104,5 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною… Продовження…
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цього тижня виставляє на продаж активи дев’яти банків, що ліквідуються, на загальну суму 14,25 млрд грн. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив ФГВФО. «Цього тижня (13 – 17 січня) у… Продовження…
Капіталізація майже всіх агрохолдингів України продемонструвала зростання протягом всього IV кв. 2024 р. у порівнянні з IV кв. 2023 р. Це було пов’язано зі зростанням ціни за 1 акцію, обсягу акцій які торгуються на біржах, а… Продовження…
У деяких медіа й Telegram-каналах поширюють недостовірну й маніпулятивну інформацію про те, що українцям можуть блокувати банківські рахунки за часте зняття готівки. Про це повідомив Національний банк України (НБУ) на своїй сторінці у Facebook 8 січня, інформує портал… Продовження…
У 2024 році українці інвестували в ОВДП рекордний обсяг коштів – 639,5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну, передає портал PromPolitInform. «Це на понад 73 млрд грн більше, ніж за 2023 рік, що свідчить про… Продовження…