У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Наслідки підриву Каховської ГЕС: затоплені 32 об’єкти з хімікатами й нафтою, мастило рухається у Чорне море

Суспільство 15.06.2023
каховська гес

У Greenpeace повідомили, що через підрив росіянами Каховської ГЕС вода затопила 32 об’єкти із хімікатами, нафтою та бензином. Окрім того, у воду витекло 150 тонн моторного мастила.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив в ефірі телемарафону 15 червня, що вода продовжує відходити. Тому стало зрозуміло, що з машинного залу Каховської ГЕС вилились тонни мастила. Про це пише 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform.

Які наслідки підриву ГЕС відомі

Ігор Клименко заявив, що вже 10 днів триває боротьба з наслідками підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. Вода відходить і видно, що було під нею.

«Це, по-перше, масляниста пляма з машинного залу Каховської ГЕС. 150 тонн, які були випущені у воду. Ми відстежували повністю акваторію Каховського водосховища, Дніпра, притоки Дніпра і наші спеціалісти вчора і сьогодні робили все, щоб знайти, де це масло ділось», – розповів Клименко.

Він пояснив, що встановили, що це масло в заплавах Каховського водосховища і на підприємствах Херсона. Тож вони роблять все, щоб цю плівку, яка може потрапити далі, максимально швидко ліквідувати. 14 червня 240 метрів цієї плівки знешкодили.

Окрім того, Ігор Клименко заявив на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк, що наразі є проблеми витоку мастила з машинного залу Каховської ГЕС, яке рухається у напрямку Чорного моря. Саме тому, щоб ліквідувати наслідки необхідне додаткове обладнання, реагенти та фахівці.

Що кажуть про наслідки в Greenpeace

«Через руйнування Росією Каховської ГЕС затоплено щонайменше 32 заправні станції, склади та нафтопереробні заводи», – повідомили в організації.

У Greenpeace також розповіли, що дослідження вони провели на основі супутникових даних. Воно показало, що були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади – сукупно 32 об’єкти.

У Міжнародній неурядовій природоохоронній організації пояснили, що навіть невеликої кількості хімікатів достатньо, щоб забруднити ґрунт і водойми. Це ускладнить людям доступ до чистої води.

«Особливо сильне забруднення може спричинити затоплення промислових зон, звідки хімікати будуть змиватися вниз за течією, забруднюючи Чорне море і прибережні райони», – пояснили в організації.

За їхніми даними, наслідки для водних організмів у Каховському водосховищі та Дніпрі будуть величезними. Також це негативно вплине на середовище проживання риб, птахів, земноводних і тварин в цілому та забруднить ареал їхнього проживання.

Інші матеріали розділу Суспільство

Тарифи, пенсії та перерахунок субсидій: що зміниться у жовтні

В Україні з 1 жовтня 2023 року розпочнеться перерахунок субсидій на опалювальний сезон. При цьому підвищення тарифів на комуналку не очікується. Як повідомляє портал PromPolitInform, РБК-Україна докладніше розповідає про те, що зміниться у жовтні. При підготовці… Продовження…


У Києві вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць

Військовослужбовці, ветерани, рідні та близькі загиблих взяли участь у покладанні квітів та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.Про це інформує портал PromPolitInform. У Києві відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Захисників і Захисниць України. Участь у покладанні… Продовження…


В Україні 1 жовтня оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання

Завтра в Україні відзначають День захисників та захисниць. 1 жовтня, у День захисників та захисниць України, відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, якою українці вшанують пам’ять усіх загиблих Героїв. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у Facebook, інформує портал… Продовження…


В Україні почали виплату нової фінансової допомоги

Українці можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги у розмірі 6660 гривень на кожного члена сім’ї. Підтримку надає благодійний фонд Caritas Odesa UGCC. Хто може претендувати на виплати, розповіли на сторінці організації у соцмережі Facebook. Про це,… Продовження…


Працевлаштування демобілізованих. Чи готовий ринок праці

Важливою складовою в роботі з кадрами за нинішніх обставин стає тема турботи та підтримки. Йдеться не лише про програми та пільги, а й живу підтримку в реальному часі, що потребує великої уваги з боку HR-персоналу…. Продовження…


Податки для ФОП з 1 січня 2024 року: що очікувати?

Кабмін, як інформує ligazakon, попередньо визначив показники мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2024 рік у проєкті Держбюджету-2024 (проєкт №10000), передає портал PromPolitInform. Документом пропонується: розмір мінімальної заробітної плати – з 1 січня 2024 року… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: