З 2021 року кількість жінок в українській армії зросла на 12 тисяч, тобто на 40 відсотків. Наразі проходять службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.
Про це в Telegram повідомляє Міністерство оборони України, інформує портал PromPolitInform.
Що вже змінилося у питаннях рівноправності в українській армії
1. Міністерство оборони скасувало усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад.
2. Надали можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів.
3. Організували системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків.
4. Враховуються аспекти рівноправності під час розроблення нормативно-правових актів.
Інші дії
Як зазначається, додаткові місця проживання, вбиральні для організації належних умов несення служби військовослужбовців-жінок, військова форма – фінансова складова цих питань завжди проходить аналіз до етапу планування розподілу витрат. Окремих умов, а тим більше “форми для жінок” донедавна в українській армії не було.
“Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема, у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ”, – наголосили у Міноборони.
Військовий облік жінок в Україні
З 1 жовтня всі жінки-медики в Україні повинні стати на військовий облік. Йдеться про лікарів, медсестер, стоматологів, акушерок, фармацевтів віком від 18 до 60 років. Спеціальність враховується як за дипломом, так і за місцем роботи.
Проте військові наголошують, що військовий облік не означає призов до армії. Наразі в Україні не мобілізують жінок. Вони можуть приєднатися до армії за власним бажанням.
Фото — з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Суспільство
У Празі урочисто відкрився стаціонарний відокремлений підрозділ державного підприємства «Документ». Червону стрічку на вході до ошатного приміщення, де він розмістився, розрізали Тимчасовий повірений у справах України у Чеській Республіці Віталій Усатий та керівниця празького «Паспортного… Продовження…
Продавці тепер зможуть видавати електронні гарантії. Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка запроваджує цифрові гарантії на побутову техніку, мобільні телефони та інші технічно складні побутові товари. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки, інформує портал PromPolitInform. Зміни прийняті для спрощення… Продовження…
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру одному з сільських голів Бориспільського району за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 4 ст. 191 КК України). Про це… Продовження…
Жоден українець не сумнівається, що перемога у повномасштабній війні з росією буде за Україною. Але також кожен має розуміти, що сусід-агресор з нами назавжди. А тому кожен громадянин країни повинен мати хоча б базові знання… Продовження…
У ці дні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодоморів в Україні, серед яких штучний голод 1932-33 року був найжахливішим. 24 листопада Україна відзначає 90-ті роковини Голодомору, який тривав довжелезних 17 місяців: з квітня 1932 по листопад… Продовження…
Нарешті п’ятий журналістський благодійний концерт – відбудеться! Через ковід і початок війни організатори не змогли провести його ще 2020 року. І ось наразі відомі в Україні телеведучі, журналісти вийдуть на сцену великої зали Київського національного… Продовження…