Уряд розробив та затвердив стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці і вже почав її реалізовувати. Про це повідомляє пресслужба міністерства економіки, інформує портал PromPolitInform.
Як зазначається, в планах урядовців до 2030 року скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
«Як і більшість розвинених країн світу, Україна взяла на себе зобов’язання подолати гендерний розрив у оплаті праці за найближчі сім років. Україна ухвалила принципове рішення – розвиватися попри війну. І держава з цього шляху не звертає попри те, що він подекуди замінований, подекуди доводиться долати його під обстрілами», – сказала Олена Зеленська.
Завдяки імплементації Стратегії планується досягти трьох ключових цілей:
удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.
«Наша Стратегія також має вимірювальну мету – до 2030 року ми хочемо скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок на 5 в.п., тобто з 18,6% до 13,6%. Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Ми маємо побудувати її саме такою: інноваційною, спрямованою на людину та її потреби, відкритою до різноманіття. Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Рівність можливостей – це гарантія гармонійного розвитку держави та суспільства», – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, від травня Міністерство економіки вже почало реалізовувати цю стратегію і досягло перших результатів:
Міністерство економіки підготувало проект Трудового кодексу;
партнери — UN Women Ukraine – невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію;
Уряд подав заявку на приєднання до рекомендації Ради ОЕСР щодо забезпечення гендерної рівності в сферах освіти, зайнятості й підприємництва;
Міністерство економіки реалізує грантову програму єРобота, яка сприяє залученню жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва. Більшість переможців за програмою складають жінки.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
У держбюджеті нашої країни можуть виникнути значні складнощі із забезпеченням соціальної та гуманітарної сфер, імовірно, вже з січня 2024-го року. Про те, що через внутрішню політичну кризу в США, яка не дає змоги американським конгресменам своєчасно узгодити виділення фінансової… Продовження…
В Україні воєнний стан триває з 24 лютого 2022 року, на службу повертаються також військові, які вже отримували пенсії різних типів. На думку експертів війна Росії проти України триватиме в 2024 році, багато військових зверталися з питаннями щодо перерахунку пенсій та обчислення… Продовження…
В Україні роботодавці почали активно підвищувати заробітну плату своїм працівникам. Головний фактор, який спонукає платити більше співробітникам, — боротьба за кваліфіковані кадри. Про це, як інформує Новини.LIVE, повідомили у Національному банку України, передає портал PromPolitInform. Ситуація на ринку… Продовження…
Від початку 2023 року кількість вакансій у базі даних Київського міського центру зайнятості збільшилася у півтора раза – до 8 тисяч. Як передає портал PromPolitInform, про це Укрінформу повідомили у столичній службі зайнятості. Найбільше вакансій… Продовження…
Розмір виплат для українських військовослужбовців у грудні не зміниться. Як і раніше, зарплати та надбавки військовослужбовців залежать від їх виконаної роботи та рівня завдань. Про те, які суми виплачують згідно із законом тим, хто захищає… Продовження…
Розмір академічних стипендій найкращим студентам в Україні можуть підвищити. Таку можливість розглядає Міносвіти. Про це інформує 124 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Очільник Міносвіти Оксен Лісовий заявив, що таке доручення дав президент. Гроші на це у… Продовження…