Уряд розробив та затвердив стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці і вже почав її реалізовувати. Про це повідомляє пресслужба міністерства економіки, інформує портал PromPolitInform.
Як зазначається, в планах урядовців до 2030 року скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
«Як і більшість розвинених країн світу, Україна взяла на себе зобов’язання подолати гендерний розрив у оплаті праці за найближчі сім років. Україна ухвалила принципове рішення – розвиватися попри війну. І держава з цього шляху не звертає попри те, що він подекуди замінований, подекуди доводиться долати його під обстрілами», – сказала Олена Зеленська.
Завдяки імплементації Стратегії планується досягти трьох ключових цілей:
удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.
«Наша Стратегія також має вимірювальну мету – до 2030 року ми хочемо скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок на 5 в.п., тобто з 18,6% до 13,6%. Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Ми маємо побудувати її саме такою: інноваційною, спрямованою на людину та її потреби, відкритою до різноманіття. Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Рівність можливостей – це гарантія гармонійного розвитку держави та суспільства», – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, від травня Міністерство економіки вже почало реалізовувати цю стратегію і досягло перших результатів:
Міністерство економіки підготувало проект Трудового кодексу;
партнери — UN Women Ukraine – невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію;
Уряд подав заявку на приєднання до рекомендації Ради ОЕСР щодо забезпечення гендерної рівності в сферах освіти, зайнятості й підприємництва;
Міністерство економіки реалізує грантову програму єРобота, яка сприяє залученню жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва. Більшість переможців за програмою складають жінки.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
У середньому пенсії українців у результаті індексації збільшаться на 556 гривень Березнева індексація пенсій 2025-го завершена. Виплати для більшості пенсіонерів збільшилися. Попередньо, цього року пенсії українців будуть проіндексовані на 11,5%. Як інформує «Економічні новини», про… Продовження…
Попри поступове підвищення пенсійного віку, деякі категорії громадян мають право на достроковий вихід на пенсію. Наразі загальний пенсійний вік для чоловіків і жінок становить 60 років, але за недостатньої кількості страхового стажу пенсію можуть призначити… Продовження…
В Україні планують перевірити документи громадян, які вже на «заслуженому відпочинку», а також тих, хто отримує пенсії не лише за віком. В Україні оперативно перевірятимуть дійсність пенсійних посвідчень. Давайте розбиратися, що ж чекає на громадян,… Продовження…
В Україні з 35 роками стажу та зарплатою в 10 тисяч гривень можна отримати пенсію в розмірі 2428 гривень. При досягненні 65 років виплата складе до 40% мінімалки (зараз це 3200 гривень). Такі цифри можуть… Продовження…
Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо проведення індексації пенсій, яка відбудеться 1 березня. Про це, пише «На пенсії», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. «З 1 березня ми здійснюємо індексацію пенсій. Це вже третя індексація… Продовження…
У 2025 році заплановані значні зміни щодо механізму нарахування військових пенсій. Про нові обмеження на максимальні виплати та оновлені правила перерахунку пенсій повідомляє LIGA.net, інформує портал PromPolitInform. Основні зміни у військових пенсіях 2025 року У… Продовження…