В Україні планують запровадити систему контролю за обігом нафти, газового конденсату та розчинників, щоб знизити кількість неякісного палива для автомобілів. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №1021, інформує портал PromPolitInform.
У пояснювальній записці до цього проекту закону йдеться про те, що в Україні зараз у великих кількостях переробляють сирий газовий конденсат на прямогонний бензин, який надалі використовується як основний компонент для приготування бензинів, які не відповідають вимогам Технічного регламенту. Як сировину використовують газовий конденсат та газовий конденсат легких вуглеводнів, сиру нафту, розчинники. Для підвищення октанового числа прямогонного бензину використовують різні розчинники, наприклад, метанол або біоетанол.
Загальний обсяг ринку газового конденсату становить приблизно 70 тис. тонн на місяць. Цього достатньо для виробництва близько 60 тис. тонн неякісних бензинів та близько 10 тис. тонн неякісного дизельного палива. Це неякісне паливо продають на АЗС за готівку без оплати акцизу та ПДВ.
Автори законопроекту №1021 пропонують нафту та газовий конденсат віднести до підакцизної групи товарів з нульовою ставкою акцизного податку, а також запровадити акциз на органічні розчинники та розріджувачі разом із використанням механізму податкових векселів. Крім того, має бути вдосконалена система відстеження руху палива.
Очікується, що вжиття таких заходів допоможе у боротьбі з “тіньовим” ринком палива в Україні, призведе до зниження кількості на українських АЗС неякісного бензину. Чи допоможе це у боротьбі з фальсифікованим бензином насправді – покаже час.
Наразі законопроект №1021 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. Він має дати свій висновок цьому документу.
Тим часом, згідно з дослідженням Інституту споживчих експертиз, проведеного восени 2023 року, приблизно 30% бензину А-95 на українських АЗС має значні порушення якості. Новий поштовх до підйому “тіньового” паливного ринку стало запровадження з 1 липня 2023 року довоєнних податків на пальне, оскільки дохідність фальсифікації палива помітно збільшилася. В результаті деякі автомобілісти почали купувати бензин та дизельне паливо на заправках, які пропонують паливо за доступною ціною. А таке паливо часто буває сфальсифікованим.
Фото — з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Новини
Ціни на золото на торгах 4 грудня встановили історичний рекорд – 2135 доларів за унцію. Про це пише Bloomberg, інформує портал PromPolitInform. “Дорогоцінний метал зріс більш ніж на 3% на початку торгів у понеділок, перевищивши попередній історичний максимум,… Продовження…
У чергах на території Словаччини у бік кордону з Україною на тлі блокади словацьких далекобійників вранці 4 грудня стоять близько 650 вантажівок. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телемарафону 4 грудня, інформує портал… Продовження…
Жеребкування чемпіонату Європи 2024 визначило потенційних суперників для збірної України. Однак щоб зіграти на континентальному форумі, «жовто-сині» повинні пройти двох опонентів у плей-оф кваліфікації. У німецькому Гамбурзі відбулося жеребкування фінальної стадії чемпіонату Європи 2024 з… Продовження…
Україна і Польща підписали контракт на виробництво і передання Україні 56 Krab, які вважаються “нічним жахом” для росіян. Польща вже передала Україні 18 самохідних гаубиць Krab, а загалом є допмовленості про постачання Україні понад пів… Продовження…
Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні – у ньому снаряди 155-мм, вантажівки, тягачі, снайперські гвинтівки з набоями та датчики виявлення дронів. Про це повідомляється на сайті уряду Німеччини, інформує портал PromPolitInform. До пакета озброєнь увійшли:… Продовження…
Тижні блокування доріг польськими перевізниками, які протестують на кордоні, призведуть до скорочення загального імпорту України приблизно на п’яту частину в листопаді та можуть коштувати Києву один відсотковий пункт зростання ВВП. Про це, як пише AgroPolit.com, повідомляє… Продовження…