Верховна Рада України ухвалила закон № 10 060 про незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), але зберегла у ньому дію «правок Лозового». Про це, інформує BisinessUA, повідомив нардеп від партії Голос Ярослав Железняк, передає портал PromPolitInform.
Він зазначив, що у законопроєкті «тільки дуже частково» скасовані деякі норми по «правкам Лозового».
Ухвалення відповідного законопроєкту було однією з основних вимог Міжнародного валютного фонду, Європейського союзу, а також послів G7.
«Правда, позиція останніх по правкам Лозового була проігнорована», — написав нардеп.
«Правки Лозового» — зміни до КПК України, які, серед іншого, передбачали новий спосіб захисту від кримінального обвинувачення та переслідування — оскарження повідомлення про підозру. Це відбувається таким чином, що якщо суд визнає, що до оголошення підозри слідчі чи детективи вели розслідування довше за певний період, справу можуть закрити.
В результаті, норму було скасовано не повністю, як цього вимагала Єврокомісія та посли G7, а лише в період до оголошення підозри.
Напередодні посли G7 у спільній заяві в X (колишній Twitter) висунули основні вимоги, які мають бути прописані в новому законі про посилення САП, підкресливши, що для ефективності реформи потрібно обов’язково скасувати дію «правок Лозового», а також захистити юрисдикцію САП/НАБУ та дозволити САП запитувати екстрадицію та ініціювати розслідування проти парламентарів.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроєкт№ 10 060 15 вересня.
Інші матеріали розділу Законодавство
Верховна Рада України 29 жовтня ухвалила в другому читанні законопроєкт про угоди зі слідством, який є одним з індикаторів виконання Плану України для ініціативи ЄС Ukraine Facility. Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство економіки України,… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє іноземцям і особам без громадянства укладати контракт на службу на офіцерських посадах у Збройних силах України. Про це, повідомляє NV.ua, стало відомо з картки законопроєкту № 12023 на сайті парламенту, інформує портал PromPolitInform. Закон також поширюється на службу… Продовження…
Україна зробила останній формальний крок для ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, передавши на зберігання ратифікаційну грамоту. Про це, передає «Європейська правда», повідомила заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра, інформує портал PromPolitInform. Мудра разом із постійним… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11484, який приводить Кримінальний кодекс України (ККУ) у відповідність до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Про це інформує Бабель, повідомляє портал PromPolitInform/ Наразі положення ККУ не передбачають кримінальної… Продовження…
Верховна Рада розблокувала підписання законопроєкту про підвищення податків. Депутати відхилили всі 13 блокуючих постанов. Про це, інформує NV.ua, повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає портал PromPolitInform. «Відповідно далі законопроєкт 11416-д спочатку підпише спікер, ну а потім і президент…. Продовження…
Верховна Рада України ухвалила новий кліматичний закон, який має на меті наблизити країну до виконання європейських стандартів у сфері захисту навколишнього середовища. Про це повідомляє Перший діловий, інформує портал PromPolitInform. Цей закон передбачає впровадження нових… Продовження…