У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Німеччина підтвердила передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Skynex

Промисловий потенціал 10.01.2024
зрк скай

Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні зенітно-ракетний комплекс Skynex. Про це інформує Today.ua з постланням на пресслужбу уряду ФРН, передає портал PromPolitInform.

До нового пакету військової допомоги Києву від Берліна також увійшли 10 бойових машин піхоти Marder 1A3, 2 радари TRML-4D, 1 мостоукладач Biber, 2 машини розмінування WiSENT 1 MC, 10 армійських вантажівок Zetros, 305 штурмових гвинтівок MK 056, а також снаряди калібру 120 та 155 мм.

Ще у 2022 році стало відомо, що Німеччина передасть Україні кілька ЗРК Skynex. Навесні 2023 року український прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ЗСУ прийняли на озброєння зенітно-ракетні комплекси Skynex, і що їх вже використовують у бойових умовах (але, за чутками, це був один ЗРК, який проходив тестування). Восени 2023 року стало відомо, що німецький концерн Rheinmetall найближчим часом має передати Україні партію зенітно-ракетних комплексів Skynex. В якій кількості і коли саме – не уточнювалося. І ось тепер уряд ФРН офіційно оголосив про передачу Україні одного зенітно-ракетного комплексу Skynex. Це перше офіційне підтвердження про отримання Києвом такого німецького ЗРК.

Що це за Skynex? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Skynex – це зенітно-ракетний комплекс надмалої дальності, розроблений Rheinmetall Air Defence. Вперше його показали у 2016 році у Парижі під час міжнародної виставки оборони та безпеки Eurosatory. Цей комплекс складається з безпілотного баштового модуля Skyranger з автоматичною гарматою Oerlikon Revolver Gun Mk3 калібру 35 мм, системи бойового керування з оптико-електронною головкою Skymaster та з тривимірною РЛС X-TAR3D. Швидкострільність гармати – 1050 пострілів за хвилину. Максимальна дальність стрільби – 4000 метрів. РЛС може виявляти повітряні цілі на відстані від 25 до 55 км, залежно від їх типу. Завдяки цьому Skynex може знищувати малорозмірну ціль C-RAM, у тому числі крилаті ракети та дрони.

Слід зазначити, що у ЗРК Skynex можна інтегрувати різні РЛС від різних виробників, а не використовувати лише одну РЛС. Тобто потенційний замовник може вибрати ту РЛС, яка підходить саме йому. Крім того, у Skynex можна інтегрувати різні зенітні гармати.

На жаль, не повідомляється, які снаряди Skynex отримала Україна. Сподіваємося, це снаряди Ahead із програмованим вибухом. Вони ефективніше знищують повітряні цілі, ніж звичайні снаряди. У снаряда Ahead за допомогою індуктивної котушки в дульному гальмі відбувається програмування вибуху. Тому снаряд вибухає на заданій відстані до цілі, утворюючи із 152 ударних елементів хмару ураження. Це збільшує можливість знищення повітряної цілі.

Таким чином, за допомогою зенітно-ракетного комплексу Skynex можна знищувати різноманітні повітряні цілі на надмалій дальністі. Він є складовою ешелонованої ППО. ЗРК Skynex може значно посилити українське ППО, але потрібно кілька таких зенітно-ракетних комплексів, а не один чи два.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що уряд ФРН передав Україні 160 безпілотників Vector, які призначені для розвідки та коригування артилерійського вогню.

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

«Українська бронетехніка» зможе збільшити виробництво оборонної продукції в рази, але заявляє про необхідність довгострокових контрактів (ВІДЕО)

В умовах відсутності державних програм підтримки довгострокове контрактування дасть змогу “Українській бронетехніці”, як й іншим вітчизняним виробникам оборонної продукції, розширити виробництво завдяки власним обіговим коштам. Таку думку висловив генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас, повідомила компанія… Продовження…


Україна планує виробити до кінця 2024 року тисячі дронів дальньої дії – WSJ

Україна нарощує виробництво далекобійних безпілотників, щоб уникнути обмеження на використання західної зброї для атак на територію Росії. Як повідомили джерела серед українських чиновників американської газети The Wall Street Journal, вже до середини поточного року в… Продовження…


616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс «Роби своє»

9 квітня завершився прийом заявок на конкурс бізнес-ідей «Роби своє», в межах якого малі підприємці з громад  можуть отримати на розвиток власної справи до 100 тис. грн. Про це інформує Dzvin.media, повідомляє портал PromPolitInform. У 2024 році Благодійний фонд «МХП – Громаді», який… Продовження…


Головнокомандувачу ЗСУ показали нову броньовану машину українського виробництва

Уперше українським військовим представили колісну бойову машину українського виробництва. Про це пише Мілітарний, посилаючись на кадри нових зразків техніки, які були оприлюднені Генеральним штабом ЗСУ, повідомляє портал PromPolitInform. Як повідомляють у виданні, новітні зразки української військової техніки представили… Продовження…


Україна підписала із Британією нову угоду про співпрацю в сфері оборони та промисловості

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду щодо заохочення співпраці в оборонних та промислових питаннях. Про це, пише Інформаційний спротив, йдеться у повідомленні на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Угоду підписали на військово-промисловій конференції в… Продовження…


Чернігівщина цьогоріч одержить 1,25 млрд грн в межах програми «Зроблено в Україні»

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент України Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу та ознайомився з продукцією місцевих підприємців. Про це інформує «Суспільний кореспондент»,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: