Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у п’ятницю 12 січня підписали двосторонню безпекову угоду. Про це повідомляє «Європейська правда», передає портал PromPolitInform.
Документ, що має назву «Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії», підписали лідери двох країн після переговорів у Маріїнському палаці в Києві.
Цей договір став першим у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами «Групи семи» та державами, що до них приєдналися.
Безпекові зобов’язання Великої Британії за цим документом діятимуть до вступу України в НАТО, повідомив після підписання президент Володимир Зеленський.
«Якби такі гарантії були досягнуті у 1991 році, зокрема з Британією, то війна б не почалася», – переконаний він.
Ріші Сунак зі свого боку наголосив, що це «перше з безпекових запевнень, які підписує Україна». Британський прем’єр наголосив, що Британія першою надавала Україні також летальну зброю, танки, далекобійні ракети тощо.
Лідери також повідомили, що в угоді прописаний термін її дії – десять років з можливістю продовження. Однак у разі вступу України в НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов’язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.
Прем’єр Британії також пояснив суть дії безпекових зобов’язань.
10 січня в Офісі президента заявляли, що учасники відповідних переговорів перейшли до безпосереднього опрацювання проєкту угоди між Україною і Британією, обговорили її основні елементи та окремі тематичні блоки, а також узгодили подальший графік двосторонніх переговорів, йдеться в повідомленні.
Перед цим Україна провела другий раунд консультацій щодо укладення двосторонньої угоди про надання «безпекових гарантій» Києву з Великою Британією.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що отримує від ЄС сигнали про відсутність проблем у переговорах щодо двосторонньої угоди про «гарантії безпеки» між ЄС та Україною у продовження декларації G7.
Країни «Групи семи» на саміті НАТО у Вільнюсі в липні погодили рамковий документ щодо «гарантій безпеки» для України. Конкретні двосторонні договори з державами, які погодяться надати безпекові зобов’язання, передбачали підписати пізніше.
Інші матеріали розділу Політика
Президент США Джо Байден підштовхує американські агентства національної безпеки розробляти нові стратегії для боротьби з ризикованими зв’язками між РФ, Іраном, Північною Кореєю та Китаєм, що стають сильнішими, до інавгурації Дональда Трампа. Про це, передає Reuters,… Продовження…
Новообраний президент США Дональд Трамп розповів, що зараз займається формуванням концепції миру для України. Він вважає, що Путін вже програв. Про це повідомляє 24 канал з посиланням на інтерв’ю Трампа виданню The New York Post, інформує… Продовження…
Міністерство оборони США 7 грудня оголосило про новий значний пакет безпекової допомоги Україні на майже мільярд американських доларів. Про це, пише «Європейська правда», йдеться на сайті оборонного відомства США, повідомляє портал PromPolitInform. Пакет допомоги вартістю $988… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський назвав свою зустріч із обраним президентом США Дональдом Трампом та президентом Франції Еммануелем Макроном хорошою та продуктивною. Про це він написав у своєму Telegram-каналі, передає портал PromPolitInform. «Спілкувалися про наших людей,… Продовження…
Зустріч у Брюсселі за участі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО мала продуктивні дискусії. Про це, інформує Громадське радіо, за підсумками засідання повідомив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте, повідомляє портал PromPolitInform. Він наголосив, що ця зима може… Продовження…
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про рішучість Сполучених Штатів і Північноатлантичного альянсу надалі підтримувати Україну в її боротьбі на полі бою та протистоянні атакам рф на її енергетичну інфраструктуру. Про це, передає «Укрінформ», він… Продовження…