Конгрес США ухвалив законопроєкт про тимчасове фінансування федерального уряду до березня. Це гарантує, що федеральні працівники не залишаться без зарплати у короткостроковій перспективі, проте ніяк не знижує політичну напругу між республіканцями та демократами, зокрема, через питання допомоги Україні. Про це, інформує Hromadske.ua, повідомляють Wall Street Journal та Washington Post, передає портал PromPolitInform.
Палата представників прийняла законопроєкт 314 голосами за і 108 проти. Перед цим рішення підтримав Сенат. Тепер Конгрес передав документ до Білого дому на підпис президенту Джо Байдену.
Законопроєкт ухвалили на тлі протесту прихильників жорсткої лінії в Республіканській партії. Вони знову розпочали кампанію тиску з метою додати до пакета фінансування питання про безпекові заходи на кордоні з Мексикою.
Трохи контексту
Федеральний уряд США працює на основі серії постійних резолюцій, або CR, з 1 жовтня 2023 року. Це допомагає уникати шатдауну — призупинення роботи уряду.
Таке тимчасове рішення вдалося ухвалити після того, як тодішній спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті, пішов проти «яструбів» у своїй партії та виніс на розгляд постійну резолюцію, хоча зрештою поплатився посадою.
Новий законопроєкт передбачає продовження фінансування для Міністерств транспорту, енергетики, сільського господарства, управління з питань харчових продуктів і медикаментів, а також Управління у справах ветеранів і військового будівництва до 1 березня. Решта уряду буде фінансуватися до 8 березня.
Без продовження гроші для приблизно 20% уряду, включно з Департаментом транспорту, деяких програм допомоги ветеранам і програми безпеки харчових продуктів і ліків, могли закінчитися після опівночі 20 січня. Залишок коштів, який є в розпорядженні Міністерства оборони та Держдепартаменту, закінчився б 2 лютого.
Документ покликаний дати лідерам Конгресу час, щоб скласти бюджет витрат на 2024 на загальну суму в 1,66 трильйона доларів, що на 28 мільярдів доларів більше, ніж торік. Цю суму лідери обох партій узгодили раніше цього місяця.
Що з допомогою Україні
Учасники Сенату досі працюють над досягненням угоди щодо посилення безпеки на кордоні США, чого республіканці вимагають як умову підтримки заблокованого пакета іноземної допомоги на суму 110,5 мільярда доларів, який включає, зокрема, кошти для України.
Байден прийняв законодавців у Білому домі в середу, 17 січня. Учасники переговорів зазначили, що вони були продуктивними та висунули ідею можливого голосування за об’єднаний законопроєкт про кордон та допомогу Україні в Сенаті наступного тижня (22-28 січня). А втім, республіканці в Палаті представників скептично ставляться до будь-якої угоди, яка не відповідає їхньому законопроєкту про кордон, який вони ухвалили минулого року без підтримки демократів.
Колишній президент Дональд Трамп, лідер у передвиборчих перегонах від Республіканської партії, розпалив ці настрої в соціальних мережах, заявивши, що республіканці не повинні укладати угоду про кордон «взагалі», якщо вони не зможуть отримати «все необхідне для припинення» міграції.
Тим часом спікер Палати представників Майк Джонсон продовжує боротися з неспокійним консервативним крилом своєї конференції, яке бажає запровадити скорочення витрат або здобути перемогу в прикордонній політиці як умову для фінансування уряду.
Інші матеріали розділу Новини
Кабінет міністрів призначив двох заступників голові Міністерства оборони України Рустему Умєрову. Ще одного заступника було звільнено. Про це повідомляє Міністерство оборони України, інформує портал PromPolitInform. Боєва призначено на посаду заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції. Він… Продовження…
Українська військова розвідка отримала швидкісні броньовані десантно-штурмові катери Combat Boat-90, які підвищують можливості спецпризначенців у проведенні морських операцій. Про це повідомило Головне управління розвідки , інформує портал PromPolitInform. Катер довжиною 14,9 метра та швидкістю до 43 морських вузлів… Продовження…
Національний банк подав до Верховної Ради пакет законопроєктів про зміну назви розмінної монети України. Про це повідомив голова фінансового комітету Данило Гетманцев, інформує портал PromPolitInform. Якщо законопроєкти отримають підтримку в парламенті, замість копійок в Україні з’являться шаги. Водночас… Продовження…
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розширює Ініціативу зі сталого розвитку сільського господарства України (AGRI-Ukraine), залучивши майже $1,75 мільярда додаткових інвестицій. Про це, інформує Бабель, повідомила пресслужба агентства, передає портал PromPolitInform. Ці кошти USAID залучить через… Продовження…
Столиця починає опалювальний сезон у соціальних установах 14 жовтня, а житлові будинки підключать, коли температура три дні буде нижче +8°C. З понеділка, 14 жовтня, у столиці офіційно стартує опалювальний сезон для соціальних об’єктів, таких як… Продовження…
Україна підписала меморандум про співпрацю з Японською організацією зовнішньої торгівлі JETRO, яка займається просуванням японських інвестицій на закордонні ринки. Про це повідомляється на порталі українського уряду, інформує портал PromPolitInform. “Японські інвестори зможуть зміцнювати свої ділові відносини з українськими… Продовження…