У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Гроші на картці та податковий контроль — яка сума може викликати інтерес

Фінанси 21.01.2024
гроші на картке

У деяких випадках фінансові операції на картках українців можуть привернути увагу податкової. Через це громадян часто цікавить питання щодо того, скільки потрібно мати грошей на особистому рахунку, щоб відповідні органи зацікавилися транзакціями. Про це, пише Новини.LIVE, розповіла бухгалтерка Леся Дністрянська на своїй сторінці в Instagram, інформує портал PromPolitInform.

Яка сума може викликати інтерес податкової служби

Бухгалтерка пояснила, що є кілька варіантів, коли податкова може звернути увагу на фінансові операції за особистими банківськими картками. А саме:

Якщо протягом місяців на особисту картку надходять регулярні платежі від різних людей.

Якщо на картку одним платежем людина отримує велику суму у валюті, або 50 000 грн одним платежем.

Якщо протягом місяця людині на картку надійшло 400 000 грн і більше.

Тобто, якщо податковій стане відомо про здійснення таких операцій, то фахівці обов’язково перевірять діяльність тримача банківської картки.

Коли банк може заблокувати платіж через фінмоніторинг

В Україні діє базовий Закон про запобігання та протидію відмиванню коштів/фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ). Окрім того, банки на основі рішень НБУ встановлюють свої норми щодо перевірки клієнтів та їхніх операцій.

Розділ ІІІ закону про ПВК/ФТ зараховує до фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, порогові операції та підозрілі фінансові операції:

порогові фінансові операції — якщо сума, на яку здійснюється кожна з них, дорівнює чи перевищує 400 тисяч гривень (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, — 55 тисяч гривень) за наявності однієї або більше таких ознак:

якщо хоча б одна зі сторін-учасниць фінансової операції має реєстрацію, місце проживання чи в державі, що здійснює збройну агресію проти України,

та/або в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних організацій у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів,

фінансові операції політично значущих осіб, членів їхньої сім’ї та/або осіб, пов’язаних із політично значущими особами (PEPs);

платіжні операції з переказу коштів за кордон (у тому числі до держав, віднесених Кабінетом міністрів України до офшорних зон);

фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів).

Підозрілі фінансові операції (діяльність) — фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу (СПФМ) має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, що у державній фінустанові «ПриватБанк» продовжується фінансовий моніторинг, у рамках якого блокують рахунки та доступ до застосунку «Приват24» клієнтів через підозрілі операції. Відомо, чи можливе поновлення обслуговування у банку.

Інші матеріали розділу Фінанси

Валютна лібералізація: Нацбанк зняв обмеження для бізнесу на імпорт робіт і послуг

Національний банк запровадив пакет пом’якшення валютних обмежень для підприємств – за заявою відомства 3 травня, найбільший від початку повномасштабної війни. Про це інформує Радіо Свобода, повідомляє портал PromPolitInform. Метою змін НБУ називає «поліпшення умов ведення бізнес-діяльності в… Продовження…


Кабмін зобов’язав «Оператора ГТС» сплатити державі дивіденди на 5,6 мільярда

Кабінет Міністрів зобов’язав ТОВ «Оператор ГТС України» сплатити до державного бюджету 5,64 мільярда гривень дивідендів за результатами роботи у 2023 році. Як повідомляє БізнесЦензор, відповідна постанова Кабміну №470 від 30 квітня оприлюднена на офіційному урядовому порталі, інформує… Продовження…


ЄС виділив Україні другий транш допомоги на €1,5 млрд із фонду Ukraine Facility

Євросоюз виділив Україні другий транш допомоги на €1,5 млрд із фонду Ukraine Facility. Про це 24 квітня повідомила пресслужба Єврокомісії, інформує портал PromPolitInform. У ЄК зазначили, що кошти виділили після позитивної оцінки Єврокомісії політичних умов, пов’язаних із реформами… Продовження…


Україна отримає можливість залучати до $2,1 млрд від Південної Кореї: підписано угоду

Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до 2,1 млрд доларів від Південної Кореї – уряди країн підписали відповідну угоду. Про це повідомляє Міністерство фінансів України, інформує портал PromPolitInform. Міністр фінансів Сергій Марченко підписав… Продовження…


Україна витратила $4 млрд з бюджету на зброю через брак обіцяної допомоги від партнерів – Марченко

Через затримку партнерів з допомогою Україні довелось витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння. Це має негативні наслідки для бюджету. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, інформує портал PromPolitInform. За його словами, на початку 2024 року… Продовження…


АРМА отримало понад 112 мільйонів гривень доходу від військових облігацій

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало 112 млн грн у вигляді доходу від військових облігацій. Про це повідомила голова установи Олена Дума в Telegram, передає портал PromPolitInform. «Маємо понад 112 млн грн… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: