У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Гроші на картці та податковий контроль — яка сума може викликати інтерес

Фінанси 21.01.2024
гроші на картке

У деяких випадках фінансові операції на картках українців можуть привернути увагу податкової. Через це громадян часто цікавить питання щодо того, скільки потрібно мати грошей на особистому рахунку, щоб відповідні органи зацікавилися транзакціями. Про це, пише Новини.LIVE, розповіла бухгалтерка Леся Дністрянська на своїй сторінці в Instagram, інформує портал PromPolitInform.

Яка сума може викликати інтерес податкової служби

Бухгалтерка пояснила, що є кілька варіантів, коли податкова може звернути увагу на фінансові операції за особистими банківськими картками. А саме:

Якщо протягом місяців на особисту картку надходять регулярні платежі від різних людей.

Якщо на картку одним платежем людина отримує велику суму у валюті, або 50 000 грн одним платежем.

Якщо протягом місяця людині на картку надійшло 400 000 грн і більше.

Тобто, якщо податковій стане відомо про здійснення таких операцій, то фахівці обов’язково перевірять діяльність тримача банківської картки.

Коли банк може заблокувати платіж через фінмоніторинг

В Україні діє базовий Закон про запобігання та протидію відмиванню коштів/фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ). Окрім того, банки на основі рішень НБУ встановлюють свої норми щодо перевірки клієнтів та їхніх операцій.

Розділ ІІІ закону про ПВК/ФТ зараховує до фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, порогові операції та підозрілі фінансові операції:

порогові фінансові операції — якщо сума, на яку здійснюється кожна з них, дорівнює чи перевищує 400 тисяч гривень (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, — 55 тисяч гривень) за наявності однієї або більше таких ознак:

якщо хоча б одна зі сторін-учасниць фінансової операції має реєстрацію, місце проживання чи в державі, що здійснює збройну агресію проти України,

та/або в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних організацій у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів,

фінансові операції політично значущих осіб, членів їхньої сім’ї та/або осіб, пов’язаних із політично значущими особами (PEPs);

платіжні операції з переказу коштів за кордон (у тому числі до держав, віднесених Кабінетом міністрів України до офшорних зон);

фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів).

Підозрілі фінансові операції (діяльність) — фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу (СПФМ) має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, що у державній фінустанові «ПриватБанк» продовжується фінансовий моніторинг, у рамках якого блокують рахунки та доступ до застосунку «Приват24» клієнтів через підозрілі операції. Відомо, чи можливе поновлення обслуговування у банку.

Інші матеріали розділу Фінанси

Коли гривню прив’яжуть до євро

Євро замінить долар в якості курсоутворюючої валюти для української гривні. Але це відбудеться дуже непомітно для ринку. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. Таке повідомляє РБК-Україна з посиланням на її інтерв’ю, інформує портал PromPolitInform. «Зважаючи… Продовження…


За програмою «Доступні кредити 5-7-9» в 2024 році було видано 46,9 млрд грн.

Майже 47 мільярдів гривень отримали 8 750 агрогосподарств за програмою «Доступні кредити 5-7-9» в 2024 році Протягом 2024 року 13 088 агрогосподарств отримали майже 104,5 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною… Продовження…


Фонд гарантування продає активи банків на ₴14,25 мільярда

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цього тижня виставляє на продаж активи дев’яти банків, що ліквідуються, на загальну суму 14,25 млрд грн. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив ФГВФО. «Цього тижня (13 – 17 січня) у… Продовження…


Капіталізація агрохолдингів України зросла на €3,8 млрд за IV кв. 2024 року

Капіталізація майже всіх агрохолдингів України продемонструвала зростання протягом всього IV кв. 2024 р. у порівнянні з IV кв. 2023 р. Це було пов’язано зі зростанням ціни за 1 акцію, обсягу акцій які торгуються на біржах, а… Продовження…


Національний банк спростував чутки про блокування банківських карток за часте зняття готівки

У деяких медіа й Telegram-каналах поширюють недостовірну й маніпулятивну інформацію про те, що українцям можуть блокувати банківські рахунки за часте зняття готівки. Про це повідомив Національний банк України (НБУ) на своїй сторінці у Facebook 8 січня, інформує портал… Продовження…


Українці за рік інвестували в ОВДП рекордний обсяг коштів – Мінфін

У 2024 році українці інвестували в ОВДП рекордний обсяг коштів – 639,5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну, передає портал PromPolitInform. «Це на понад 73 млрд грн більше, ніж за 2023 рік, що свідчить про… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: