Президент Петро Павел дав офіційну згоду 20 громадянам Чехії, які бажають вступити до лав Збройних сил України. Ще 56 осіб отримали відмову за рекомендацією Міністерства оборони, сказав глава чеської держави в інтерв’ю телеканалу NOVA в неділю, інформує портал PromPolitInform.
За даними сайту iRozhlas.cz, від початку вторгнення Росії в Україну до канцелярії президента надійшло загалом 553 такі заяви. Більшість із них – 477 – було отримано попередником Павла, Мілошем Земаном, який дав добро 132 людям.
За чеськими законами, вступ до армії іншої держави без дозволу президента вважається злочином.
У випадку з деякими заявниками йдеться про недотримання умов, наприклад, людина не повинна перебувати в кримінальному провадженні, бо це може стати для неї гарною втечею, – пояснив Павел деякі з причин.
Він відхилив заяви приблизно 56 осіб.
Міністерства оборони та внутрішніх справ також беруть участь у напрацюванні рекомендацій щодо відмови чи дозволу. Але річ ще й у тім, що деякі з цих людей перебувають в активному резерві. У цьому випадку їхня відсутність може порушити боєздатність, – додав він.
Чеський лідер закликав громадськість продовжувати підтримувати охоплену війною Україну, яка вже другий рік чинить опір російському вторгненню. За його словами, ситуація на полі бою змінилася з моменту початку конфлікту. Росія навчилася на своїх помилках і тепер повністю зосереджена на військовій промисловості.
За словами Павла, західні країни в боргу перед Україною, розплачуючись за рахунками наданням боєприпасів і військової техніки. В інтерв’ю він зазначив, що, на його думку, західні країни роблять недостатньо, особливо коли йдеться про виробництво військової техніки.
Росія перейшла на етап, коли вона перебудувала свою економіку на військові рейки, і сьогодні вона може виробляти 150 танків на місяць, сотні тисяч одиниць боєприпасів на місяць. У той час як Європейський союз за весь час війни не виробив жодного нового танка. Виробництво великокаліберних боєприпасів у наших країнах не дотягує навіть до російського щомісячного рівня, – заявив чеський президент, який очолював раніше військовий комітет НАТО.
Він додав, що Європа відчуває дефіцит не тільки в можливій підтримці України, а й у забезпеченні власної оборони і боєздатності.
Фото – Офіс президента
Інші матеріали розділу Політика
Президент США Джо Байден підштовхує американські агентства національної безпеки розробляти нові стратегії для боротьби з ризикованими зв’язками між РФ, Іраном, Північною Кореєю та Китаєм, що стають сильнішими, до інавгурації Дональда Трампа. Про це, передає Reuters,… Продовження…
Новообраний президент США Дональд Трамп розповів, що зараз займається формуванням концепції миру для України. Він вважає, що Путін вже програв. Про це повідомляє 24 канал з посиланням на інтерв’ю Трампа виданню The New York Post, інформує… Продовження…
Міністерство оборони США 7 грудня оголосило про новий значний пакет безпекової допомоги Україні на майже мільярд американських доларів. Про це, пише «Європейська правда», йдеться на сайті оборонного відомства США, повідомляє портал PromPolitInform. Пакет допомоги вартістю $988… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський назвав свою зустріч із обраним президентом США Дональдом Трампом та президентом Франції Еммануелем Макроном хорошою та продуктивною. Про це він написав у своєму Telegram-каналі, передає портал PromPolitInform. «Спілкувалися про наших людей,… Продовження…
Зустріч у Брюсселі за участі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО мала продуктивні дискусії. Про це, інформує Громадське радіо, за підсумками засідання повідомив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте, повідомляє портал PromPolitInform. Він наголосив, що ця зима може… Продовження…
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про рішучість Сполучених Штатів і Північноатлантичного альянсу надалі підтримувати Україну в її боротьбі на полі бою та протистоянні атакам рф на її енергетичну інфраструктуру. Про це, передає «Укрінформ», він… Продовження…