Україна вийшла з угоди з Росією про співпрацю в галузі звʼязку

Зв'язок та IT 21.03.2025 / автор:
Україна вийшла з угоди з Росією про співпрацю в галузі звʼязку

Кабінет міністрів на засіданні 21 березня припинив дію угоди між урядами України і Росії про співробітництво в галузі зв’язку. Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук, інформує портал PromPolitInform.

Рішення ухвалено “у звʼязку з докорінною зміною обставин”.

Згідно з угодою, укладеною 26 травня 1993 року, Україна і Російська Федерація мали “забезпечити безперебійне функціонування мережі засобів електричного і поштового зв’язку в обох державах”.

Співпраця стосувалася порядку обміну між Україною і Росією грошовими переказами, розповсюдження періодичних видань, транзиту всіх видів електричного зв’язку, поштових відправлень і спеціального зв’язку, передачі програм телебачення і радіомовлення тощо.

 10 лютого 2025 року Україна розірвала угоду у галузі зв’язку з Білоруссю.
  • Укрпошта припинила доставлення до/з Росії та Білорусі ще в лютому 2022 року. У жовтні 2023 року Асоціація європейських державних поштових операторів PostEurop остаточно виключила Росію та Білорусь зі своїх членів.

Фото – Андрій Гудзенко