Після завершення опалювального сезону, що відбудеться 30 квітня, тариф на електроенергію в Україні залишиться незмінним. Згідно з інформацією, українці продовжать сплачувати 4,32 грн за 1 кВт*год. Про це розповідає AgroReview, повідомляє портал PromPolitInform.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, підкресливши, що в уряді наразі не планують обговорювати можливість підвищення комунальних тарифів.
«У нас немає в уряді дискусії щодо тарифів. Ми не розглядали можливість підняття тарифів найближчим часом», – зазначив він.
Двотарифні лічильники: особливості обліку
Нагадаємо, що в Україні використовуються електролічильники, які працюють в двох режимах залежно від часу доби. Вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні, тоді як електрика, спожита вночі (з 23:00 до 7:00), оплачується за тарифом, вдвічі нижчим. Наразі нічний тариф складає 2,16 грн/кВт*год.
Приклади розрахунків для споживачів
Сім’я з трьох осіб, яка мешкає у квартирі з електроплитою та бойлером і споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, без двотарифного лічильника, повинна буде сплатити 1 296 грн за електроенергію, оскільки весь обсяг споживання буде обраховано за денним тарифом.
Однак, якщо частина електроенергії буде витрачатися вночі, наприклад, під час роботи бойлера або пральної машини, то 200 кВт можуть бути оплачувані за нічним тарифом у 2,16 грн. Таким чином, за споживання з 23:00 до 7:00 доведеться заплатити 432 грн, і стільки ж за денне споживання. У результаті загальна сума складе 864 грн.
