З 1 червня 2025 року українські банки вводять нові ліміти на грошові перекази в межах фінансового моніторингу. Про це інформує «Економічні новини», повідомляє портал PromPolitInform.
Клієнтам із низьким та середнім рівнем ризику
знижено допустимий обсяг транзакцій — з 150 тис. грн
до 100 тис. грн на місяць.
Як пояснює експертка Марина Павленко з Глобус Банку,
банки посилюють перевірки на випадок перевищення
лімітів або підозрілої активності. Рахунок можуть
заблокувати тимчасово — до надання пояснень і документів щодо джерела коштів.
Як уникнути проблем:
Вказуйте чесно джерела доходів і мету операцій.
У разі блокування — одразу зверніться до банку.
Завжди майте змогу підтвердити походження коштів.
У перспективі банки обіцяють зменшити жорсткість правил, якщо буде впроваджено ефективну автоматизовану перевірку доходів та запущено відповідний реєстр.
