ППО, дрони і далекобійні боєприпаси – Україна та Канада поглиблюють оборонну співпрацю

Новини 16.06.2026 / автор:
ППО, дрони і далекобійні боєприпаси – Україна та Канада поглиблюють оборонну співпрацю

Україна та Канада домовилися про подальше поглиблення оборонної співпраці. Сторони обговорили посилення протиповітряної оборони, підтримку виробництва українських дронів, постачання далекобійних боєприпасів та реалізацію спільних оборонно-промислових проєктів. Про це розповів міністр оборони України Михайло Федоров, повідомляє портал PromPolitInform.

«Провів розмову з міністром національної оборони Канади Девідом Макгінті. Визначили подальші кроки співпраці для посилення української оборони та підтримки Сил оборони», – ідеться в повідомленні.

Один із головних фокусів — протиповітряна оборона. Балістичні ракети залишаються одним із найбільших викликів для України, тому обговорили подальшу підтримку в межах механізму PURL та можливість закуповувати ракети PAC-3 через JUMPSTART.

Під час розмови подякував партнерам за ракети AIM-9 для F-16, передані за логістичної підтримки Бельгії. Вони посилюють спроможності української авіації та допомагають протидіяти російським повітряним загрозам.

Окремо зосередилися на підтримці українського виробництва дронів. Закликав Канаду розширювати інвестиції в українські технології через «данську модель» та інші механізми. Масштабуємо рішення, які вже довели свою ефективність на полі бою.

Також обговорили постачання дизельних пікапів для Сил оборони й підтримку закупівлі далекобійних артилерійських боєприпасів у межах Чеської ініціативи.

«Маємо й спільні оборонно-промислові проєкти, які посилять спроможності наших країн. Вдячний Канаді за послідовну підтримку України та готовність допомагати за критично важливими напрямами оборони», – наголосив Федоров.