Киргизстан звертається до Китаю по допомогу через паливну кризу

Фінанси 31.08.2026 / автор:
Киргизстан звертається до Китаю по допомогу через паливну кризу

Уряд спрямує $420 млн на стримування інфляції, спричиненої логістичними проблемами рф

Уряд Киргизстану звернувся до влади КНР з проханням забезпечити постачання пального через дефіцит ресурсів у регіоні. Раніше кабінет міністрів країни виділив 11,5 млн доларів на підтримку роздрібних цін на паливо. Про це повідомляє Главком з посиланням на Віталія Шапрана, інформує портал ПромПолітІнформ.

Ситуація з енергоносіями в країні загострилася настільки, що допомоги від сусіднього Казахстану стало недостатньо. У зв’язку з цим офіційний Бішкек був змушений шукати нові шляхи імпорту, зосередившись на співпраці з Китаєм.

Для стабілізації внутрішнього ринку 20 серпня держава перерахувала нафтотрейдерам 11,5 млн доларів. Ці кошти спрямовані на штучне утримання цін на пальне, щоб уникнути різкого здорожчання для споживачів.

Боротьба з інфляцією

Масштаби економічних труднощів вимагають значно більших видатків. Найближчим часом уряд планує витратити майже 420 млн доларів на протидію інфляційним процесам, які значно прискорилися останнім часом.

Експерти пов’язують цей тиск на економіку з критичним станом паливної галузі рф та постійними збоями в логістичних ланцюгах аграрного сектору. Залежність від російських поставок виявилася руйнівною для стабільності регіону.

Диверсифікація енергопостачання

Киргизстану пропонують переглянути стратегію розвитку енергетичного сектору, взявши за приклад підходи КНР. Китай активно розвиває сонячну генерацію та наполегливо працює над диверсифікацією джерел імпорту, щоб мінімізувати вплив від проблем окремих постачальників.

Аналітики підкреслюють, що розраховувати на рф як на надійного партнера більше немає підстав. Для збереження економічної безпеки країні необхідно переорієнтуватися на інші ринки, оскільки російський вплив у Середній Азії продовжує стрімко слабшати.

Ілюстративне фото: Staff Sgt. Nathan Bevier / Public domain

Читайте також: Україна вперше атакувала логістичний центр Ozon, під удар також потрапив дев’ятий склад Wildberries