Кабмін вирішив розпродати незатребуване майно, що зберігається в Держрезерві і термін зберігання якого закінчився. Його реалізують на конкурсних засадах. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 7 листопада, повідомило Міністерство економіки, інформує портал PromPolitInform.
Так, згідно рішення Уряду на торгах будуть реалізовані шапки з штучного хутра для військовослужбовців, закладені до Держрезерву на початку 2000-х років. Але з 2017-го року Наказом Міноборони введені нові правила носіння військової форми. «Шапки-ушанки» не відповідають цим новим вимогам, отже не будуть затребувані військовими.
Також реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 років, що зберігається на потужностях Держрезерву. Визначені терміни зберігання зерна державного резерву – 2 роки. Враховуючи, що якість зерна дедалі погіршується, а отже його вартість – зменшується, зволікання з реалізацією загрожує державі більшими збитками.
Нарешті, буде реалізоване на конкурсних засадах незатребуване моторне масло М-63/10D, термін зберігання якого також завершується.
«Реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачаються на його зберігання. Фактично, майна, яке виявилося непотрібним замовникам навіть в умовах війни, що само по собі показово. Натомість надходження від продажу дозволять нам освіжити та поповнити запаси Держрезерву. Будуть придбані матеріальні цінності з актуальної номенклатури, яка відповідає вимогам сучасності, потребам держави та замовників», – зазначив заступник Міністра економіки Ігор Фоменко.
Нагадаємо, нині триває реформа держрезерву, головною метою якої є створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набуває чинності Закон України «Про державні резерви», який є одним з ключових для реалізації реформи. Серед ключових змін що запроваджуються реформою, зокрема:
У серпні 2023 року Рада ухвалила новий закон про державні резерви, який замінить чинний закон про державний матеріальний резерв.
Одна з важливих новацій оновленого закону – можливість зберігання державних резервів за кордоном, але не на території Росії чи інших держав, які сприяють збройній агресії проти України чи перебувають під санкціями.
Протягом дії воєнного стану розміщення матеріальних цінностей державних резервів за межами України здійснюється виключно за відповідним рішенням Кабінету міністрів України.
Фото — з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Фінанси
Країни ЄС погодили рекордний пакет фінансової підтримки для України. Йдеться про надання 50 млрд євро до 2027 року. Про це заявив єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган на брифінгу 30 листопада, повідомляє Sky News. Таку інформацію надає… Продовження…
Національний банк з 1 грудня переглянув валютні обмеження для населення та бізнесу, повідомляється на сайті регулятора, інформує портал PromPolitInform. По-перше, скасовані усі обмеження для банків та інших фінансових установ на обсяги продажу готівкової іноземної валюти населенню. Нацбанк… Продовження…
Міністерство фінансів 28 листопада розмістило військових облігацій на 6,5 млрд гривень. Про це повідомив Мінфін, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 8 місяців на 2 763 млн гривень під 16,53% річних, 1,9 року… Продовження…
Уряд України ухвалив рішення, яке дозволить залучити грант від Німеччини на суму майже 2 млрд грн (50 млн євро) для підтримки економіки. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує урядовий… Продовження…
Єврокомісія перерахувала Україні черговий транш на 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги. Загалом Київ отримає у 2023 році 18 млрд євро у вигляді довгострокових пільгових кредитів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Єврокомісії Урсулу фон… Продовження…
Міністерство фінансів України 21 листопада 2023 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету майже 15 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінфіну, інформує портал PromPolitInform. «Сьогодні Мінфін розмістив… Продовження…