У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Держрезерв розпродасть запаси «шапок ушанок» та іншого незатребуваного майна – Уряд

Фінанси 07.11.2023
шапки

Кабмін вирішив розпродати незатребуване майно, що зберігається в Держрезерві і термін зберігання якого закінчився. Його реалізують на конкурсних засадах. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 7 листопада, повідомило Міністерство економіки, інформує портал PromPolitInform.

Так, згідно рішення Уряду на торгах будуть реалізовані шапки з штучного хутра для військовослужбовців, закладені до Держрезерву на початку 2000-х років. Але з 2017-го року Наказом Міноборони введені нові правила носіння військової форми. «Шапки-ушанки» не відповідають цим новим вимогам, отже не будуть затребувані військовими.

Також реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 років, що зберігається на потужностях Держрезерву. Визначені терміни зберігання зерна державного резерву – 2 роки. Враховуючи, що якість зерна дедалі погіршується, а отже його вартість – зменшується, зволікання з реалізацією загрожує державі більшими збитками.

Нарешті, буде реалізоване на конкурсних засадах незатребуване моторне масло М-63/10D, термін зберігання якого також завершується.

«Реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачаються на його зберігання. Фактично, майна, яке виявилося непотрібним замовникам навіть в умовах війни, що само по собі показово. Натомість надходження від продажу дозволять нам освіжити та поповнити запаси Держрезерву. Будуть придбані матеріальні цінності з актуальної номенклатури, яка відповідає вимогам сучасності, потребам держави та замовників», – зазначив заступник Міністра економіки Ігор Фоменко.

Нагадаємо, нині триває реформа держрезерву, головною метою якої є створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набуває чинності Закон України «Про державні резерви», який є одним з ключових для реалізації реформи.  Серед ключових змін що запроваджуються реформою, зокрема:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (в т. ч. зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання  в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву – виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження і т. ін.

У серпні 2023 року Рада ухвалила новий закон про державні резерви, який замінить чинний закон про державний матеріальний резерв.

Одна з важливих новацій оновленого закону – можливість зберігання державних резервів за кордоном, але не на території Росії чи інших держав, які сприяють збройній агресії проти України чи перебувають під санкціями.

Протягом дії воєнного стану розміщення матеріальних цінностей державних резервів за межами України здійснюється виключно за відповідним рішенням Кабінету міністрів України.

Фото — з відкритих джерел

Інші матеріали розділу Фінанси

Світовий банк затвердив створення фінансового траст-фонду для України на 10 млрд доларів

Рада директорів Світового банку затвердила створення спеціального фінансового траст-фонду для України. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє портал PromPolitInform. За інформацією очільника уряду, розмір фонду становитиме щонайменше 10 млрд доларів. «Рада директорів Світового Банку затвердила створення… Продовження…


Рада ЄС погодила пакет допомоги для України на €35 млрд із залученням російських активів

Рада Євросоюзу 9 жовтня погодила надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі 35 млрд євро за рахунок прибутку від заморожених російських активів. Також Рада розглядала питання продовження санкцій проти російського центробанку, але з цього приводу рішення не прийнято…. Продовження…


ЗМІ: ЄС змінить модель фінансування військової допомоги для України через постійні вето Угорщини

Євросоюз відійде від теперішньої моделі фінансування військової підтримки України через Європейський фонд миру, що пов’язано у тому числі з постійними вето з боку Угорщини. Як пише «Європейська правда», про це з посиланням на свої джерела… Продовження…


«Гарантований покупець» заборгував інвесторам в зелену енергетику 29 млрд грн

Заборгованість державного підприємства «Гарантований покупець» перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел досягла 29 млрд грн. Про це, інформує OBOZ.UA, повідомила Катерина Данилкова, заступник директора з перспективних проєктів держпідприємства, передає портал PromPolitInform. «На сьогодні цифра боргу шокуюча… Продовження…


Володимир Зеленський підписав закон про збільшення оборонних видатків бюджету на 500 млрд гривень

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення видатків бюджету-2024 на оборону. Йдеться про 495,3 млрд гривень. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Верховної Ради, Telegram нардепа Ярослава Железняка, інформує портал PromPolitInform. «Президент підписав… Продовження…


Мінфін розмістив ОВДП на 13,8 мільярда гривень

Міністерство фінансів України 17 вересня 2024 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 13, 831 млрд грн в еквіваленті. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомила пресслужба Міністерства… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: