Міністерство оборони Нідерландів заявило, що відправило перші п’ять винищувачів F-16 до Румунії. Авіатехніка базуватиметься на авіабазі Фетешті, де невдовзі українські військовослужбовці розпочнуть підготовку.
Слід зазначити, що навчальний центр F-16 використовуватиметься, зокрема, для підготовки пілотів країн НАТО. Про це в соцмережі Х, раніше відомій як Twitter, повідомила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, інформує портал PromPolitInform.
В оборонному відомстві Нідерландів зазначили, що виступили з ініціативою створення навчального центру та надали для цієї мети винищувачі F-16. Йдеться про кількість від 12 до 18 одиниць. Водночас там зазначили, що літаки залишаються власністю Нідерландів.
Також йдеться, що разом із Данією та за підтримки США Нідерланди відповідають за координацію європейських зусиль щодо створення потенціалу F-16 для України. Раніше було оголошено, що компанія Lockheed Martin забезпечить навчання та технічне обслуговування літака.
“Навчальний центр у Румунії спочатку використовує літак для підвищення кваліфікації найнятих інструкторів F-16. Далі йде навчання пілотів. Польоти здійснюються лише у повітряному просторі НАТО”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що затягування поставок Україні далекобійних ракет і важкого озброєння дозволили російській окупаційній армії зміцнити оборону. Також окупанти посилили свою протиповітряну оборону, що тепер може зробити винищувачі F-16 менш корисними.
Раніше повідомлялося, що пілоти Сил оборони України розпочали льотну підготовку на сучасних американських винищувачах F-16 у США. Тренування проходять на авіабазі Національної гвардії Штатів Морріс, розташованій у міжнародному аеропорту Тусона.
Нагадаємо:
– за підсумками 16-го “Рамштайну” президент Володимир Зеленський заявив, що Бельгія приєдналася до авіаційної коаліції та надасть Україні літаки F-16. Цю подію глава держави назвав “потужним кроком”. Постачання розраховують розпочати з 2025 року.
– У Данії пообіцяли поставити ЗСУ перші F-16 навесні 2024 року. Строки, зокрема, залежатимуть від готовності льотчиків, техніків та інфраструктури ЗСУ.
– Видання The Wall Street Journal заявило, що українські пілоти почнуть виконувати бойові завдання на американських винищувачах F-16 вже цієї зими. Це може дати ЗСУ значні нові можливості для боротьби з російськими окупантами наступного року.
Фото — Міноборони Нідерландів
Інші матеріали розділу Новини
У чергах на території Словаччини у бік кордону з Україною на тлі блокади словацьких далекобійників вранці 4 грудня стоять близько 650 вантажівок. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телемарафону 4 грудня, інформує портал… Продовження…
Жеребкування чемпіонату Європи 2024 визначило потенційних суперників для збірної України. Однак щоб зіграти на континентальному форумі, «жовто-сині» повинні пройти двох опонентів у плей-оф кваліфікації. У німецькому Гамбурзі відбулося жеребкування фінальної стадії чемпіонату Європи 2024 з… Продовження…
Україна і Польща підписали контракт на виробництво і передання Україні 56 Krab, які вважаються “нічним жахом” для росіян. Польща вже передала Україні 18 самохідних гаубиць Krab, а загалом є допмовленості про постачання Україні понад пів… Продовження…
Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні – у ньому снаряди 155-мм, вантажівки, тягачі, снайперські гвинтівки з набоями та датчики виявлення дронів. Про це повідомляється на сайті уряду Німеччини, інформує портал PromPolitInform. До пакета озброєнь увійшли:… Продовження…
Тижні блокування доріг польськими перевізниками, які протестують на кордоні, призведуть до скорочення загального імпорту України приблизно на п’яту частину в листопаді та можуть коштувати Києву один відсотковий пункт зростання ВВП. Про це, як пише AgroPolit.com, повідомляє… Продовження…
Україна, як ніхто інший, хоче миру, але не «за будь-яку ціну», що означає необхідність залишення російськими військами усієї міжнародно визнаної української території. Як передає Укрінформ, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у… Продовження…