У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про лобізм

Законодавство 10.01.2024
Верховна Рада УКраини

Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону про доброчесне лобіювання. Про це, передає Укрінформ, повідомив народний депутат України з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, інформує портал PromPolitInform.

Він уточнив, що законодавча ініціатива №10337 була підтримана 309 голосами народних депутатів.

Метою законопроєкту є забезпечення правових засад лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик та стандартів, нормативно-правового регулювання взаємодії посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування із заінтересованими сторонами та суб’єктами лобіювання, встановлення прозорих механізмів забезпечення діяльності суб’єктів лобіювання та посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування, а також механізмів контролю за лобістською діяльністю.

Документом визначаються права та обов’язки суб’єктів лобіювання, методи впливу, правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання.

Також законопроєкт передбачає створення Реєстру прозорості держателем та адміністратором якого є Національне агентство з питань запобігання корупції.

Регламентується також порядок реєстрації у Реєстрі прозорості та винятки з нього.

Передбачається, що доступ до Реєстру прозорості буде відкритим і безкоштовним.

Водночас передбачене звітування суб’єкта лобіювання, що вноситься до Реєстру прозорості.

Окрім того, проєктом закону встановлюються механізми контролю за діяльністю суб’єктів лобіювання шляхом моніторингу дотримання законодавства з питань лобіювання.

Очікується, що ухвалення законопроєкту забезпечить врегулювання лобіювання в Україні для оптимального ефективного важеля зниження рівня корупціогенних чинників у процесах планування, розроблення, та прийняття нормативно-правових актів.

Водночас документ сприятиме побудові діалогу між суспільством і державою, врахуванню під час прийняття нормативно-правових актів інтересів громадян, організації громадянського суспільства та бізнесу, забезпечить рівні права громадян, інститутів громадянського суспільства та бізнесу щодо впливу на органи державної влади, їх посадових і службових осіб під час прийняття (участі у прийнятті) ними нормативно-правових актів, а також посилить прозорість та ефективність діяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб, у взаємодії зазначених органів з громадянами, організаціями громадянського суспільства та бізнесу.

Передбачається, що правове регулювання доброчесного лобіювання забезпечить можливість побудувати виховання культури доброчесної влади та справедливого суспільства.

Як повідомлялось, голова НАЗК Олександр Новіков наголосив, що закон «Про доброчесне лобіювання» необхідно ухвалити для того, щоб українці бачили впливи, які вчиняються на депутатів усіх рівнів.

Також він повідомив, що у законопроєкті про доброчесне лобіювання не передбачено жодних заходів відповідальності для громадських організацій.

Новіков також акцентував, що від ухвалення та імплементації закону про доброчесне лобіювання прямо залежить шлях України до Європейського Союзу і НАТО.

Інші матеріали розділу Законодавство

Демобілізація військовослужбовців строкової служби: ВР ухвалила законопроєкт в цілому. Подробиці

Верховна Рада ухвалила законопроєкт Володимира  Зеленського про демобілізацію військовослужбовців строкової служби Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт щодо демобілізації військовослужбовців строкової служби. Про це повідомив голова фракції Слуга народу Давид Арахамія, передає портал PromPolitInform. За його… Продовження…


Майно брата екснардепа-зрадника України на понад 600 млн гривень передано в управління АРМА

За матеріалами СБУ, в АРМА передали майно брата екснардепа-зрадника Ковальова на понад 600 млн гривень. Про це, пише «Український південь», повідомляє пресслужба Головного управління СБУ в АР Крим, інформує портал PromPolitInform. Завдяки доказовій базі Служби безпеки… Продовження…


Мобілізація. Рада підтримала урядовий законопроєкт у першому читанні

За 243 нардепи, на правки відведено два тижні, після чого буде друге читання. Верховна рада підтримала урядовий законопроєкт щодо мобілізації у першому читанні. Про це повідомив нардеп з фракції Голос Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт був прийнятий парламентом без… Продовження…


Зауважень аж 9 сторінок. Омбудсмен заявив про «суперечливі норми» у новому законопроєкті про мобілізацію

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію зайняли аж дев’ять сторінок Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що нова редакція урядового законопроєкту про мобілізацію, як і попередня, містить «суперечливі норми»…. Продовження…


Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану та загальної мобілізації до 13 травня

Верховна Рада 6 лютого підтримала законопроєкти про продовження в Україні дії воєнного стану та загальної мобілізації. Про це повідомляє  Telegram-канал нардепа від фракції “Голос” Ярослава Железняка, інформує портал PromPolitInform. Таким чином, сьогодні парламентарі прийняли законопроєкт №10456 про продовження воєнного стану,… Продовження…


Президент вніс до Ради продовження мобілізації та воєнного стану

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації. На сайті Верховної Ради зареєстровані законопроєкти №10456 та №10457. Вони пропонують продовжити воєнний стан та мобілізацію ще на 90 днів, інформує портал… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: