У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Зауважень аж 9 сторінок. Омбудсмен заявив про «суперечливі норми» у новому законопроєкті про мобілізацію

Законодавство 07.02.2024
лубінець

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію зайняли аж дев’ять сторінок

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що нова редакція урядового законопроєкту про мобілізацію, як і попередня, містить «суперечливі норми». Про це інформує ЛІГА.Новости, повідомляє портал PromPolitInform.

Лубінець заявив, що як омбудсмен він погоджується із тим, що державі варто нормативно вдосконалити питання, які стосуються мобілізації, однак це має відповідати нормам Конституції та міжнародним угодам у галузі прав людини.

«На жаль, урядовий законопроєкт №10449 щодо правил мобілізації і цього разу має низку суперечливих норм», – заявив він.

«Нормативний казус», за його словами, є у питанні порядку виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або виключені з нього в установленому порядку.

«Тут питання у відмітках: формулювання «зняти» та «виключити» з військового обліку (яке вказується у військовому квитку) на практиці стає проблемою, яка потребує врегулювання», – заявив омбудсмен.

Крім того, зазначив він, у законопроєкті йдеться й про те, що військове командування може встановлювати тимчасове обмеження права громадянина на виїзд з країни. Однак, згідно з вимогами статті 17 Конституції, ЗСУ та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян. Тож ці запропоновані зміни суперечать Конституції, зазначив Лубінець.

У законопроєкті також пропонується передбачити обов’язок реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, а за невиконання останні несуть визначену Законом юридичну відповідальність. Лубінець заявив, що це не відповідає положенням Конституції, закону про захист персональних даних і правовим позиціям Конституційного суду України щодо офіційного тлумачення права на особисте та сімейне життя.

Низку зауважень до законопроєкту озвучила представниця омбудсмена Олена Колобродова на комітеті Верховної Ради з питань соцполітики та захисту прав ветеранів. Також відповідний лист вже надіслано до профільного комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. Загалом зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію зайняли аж дев’ять сторінок, наголосив Лубінець.

Коли Кабмін зареєстрував у Раді першу версію законопроєкту про мобілізацію (згодом було відкликано для доопрацювання), Лубінець теж заявляв про неконституційність певних норм – зокрема, в яких ідеться про обмеження для ухилянтів.

30 січня уряд зареєстрував у Раді новий законопроєкт щодо мобілізації. Список нововведень — тут.

У новій редакції законопроєкту Кабмін запропонував три покарання для ухилянтів: арешт рахунків, позбавлення водійських прав, заборона на виїзд за кордон.

Документ у Раді представлятимуть міністр оборони Рустем Умєров та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

За словами заступника голови комітету з питань нацбезпеки Єгора Чернєва, у новій редакції законопроєкту залишилися і додалися норми, які «викликають сумніви щодо їхньої доцільності».

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалила кліматичний закон, наближаючи Україну до ЄС

Верховна Рада України ухвалила новий кліматичний закон, який має на меті наблизити країну до виконання європейських стандартів у сфері захисту навколишнього середовища. Про це повідомляє Перший діловий, інформує портал PromPolitInform. Цей закон передбачає впровадження нових… Продовження…


Верховна Рада ухвалить закон про підвищення податків наступного тижня – що буде у фінальній версії

Військовий збір з зарплат зросте «заднім числом» до 5%. Парламентський Комітет з питань податкової політики рекомендував прийняти законопроект про підвищення податків 11416-д у другому читанні та в цілому. Про це пише «Судово-юридична газета», повідомляє портал… Продовження…


Примусова паспортизація в окупації. В Мін’юсті пояснили, за якої умови можна уникнути покарання

Особи, які отримали російський паспорт на тимчасово окупованих територій з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності. Про це повідомляє  Міністерство юстиції, інформує портал PromPolitInform. “Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору – практика, яка нерідко застосовується… Продовження…


Поліція може отримати доступ до банківських операцій: що означає для простих українців розкриття банківської таємниці

Верховна Рада може ухвалити законопроєкт 11043 про розкриття банками низки даних щодо користувачів платіжних послуг у разі отримання запиту від поліції. Тобто банки хочуть змусити відкривати банківську таємницю та передавати дані клієнтів правоохоронцям. Про це повідомляють Контракти.UA,… Продовження…


Верховна Рада ухвалила закон про продаж акцій держави у банках

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. Про це, передає Укрінформ, повідомив у Телеграмі голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та… Продовження…


Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо «перезавантаження» митниці

Сьогодні, 17 вересня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт 6490-д щодо «перезавантаження» митниці. Законопроєкт у другому читанні підтримали 260 народних обранців, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Про це інформують Контракти, повідомляє портал PromPolitInform. «Це є маяком… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: